Keten Giymenin Üç Nedeni

06 Haz 2016

 

Sıcak yaz günleri kendisini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Olduğumuz yerde kavrulacak, eriyecek belki yandıkça yok olacak kıvama geleceğiz. Her ne kadar serinletici yerlerde dursanız ya da ince giyinseniz bile tam anlamıyla korunmak nafile. Ancak doğru seçimler sayesinde yaz sıcaklarının kavuruculuğunu üzerinizden gönderebilirsiniz. Benim size önereceğim tek şey “keten” giymeye dikkat etmenizdir. Günlük giyiminizde krep tarzı kumaşlardan ziyade keteni tercih edin. Peki, neden keten?

Keten Giymenin Üç Nedeni;

  1. Serin tutar
  2. Sıcağı üzerinize çekmez aksine itersiniz
  3. Doğal olduğu için vücut ısınıza uyum sağlar.

Bu üç saydığım madde çok önemlidir. Siz giyim diyerek geçersiniz ancak doğanın dengesi size uyum sağlamanız gerektiğini öğretir. Çünkü keten tohumu içerisinde nem çekme özelliği var. Burasına mutlaka dikkat etmenizi öneririm. İnce diye aldığınız her kıyafet serin tutmaz. Aksine içerisinde aşırı naylon karışımlı ama ince olan kıyafetler güneşi çok çekebilir. Onun için ketenin nem çekme özelliği yazın tercih etmeniz için ilk nedendir. Güneş ışınlarını üzerinize çekmez aksine itersiniz. Her şeyden önemlisi keten yaz aylarınızda vücudunuzla oldukça uyumludur. Kırışık olduğuna bakmayın onun özelliği öyle.

Sizin için birkaç parça kıyafet seçtim. Bunları dolabınızda rahatlıkla bulundurabilirsiniz.

keten ayakkabı

Keten ayakkabıları mutlaka tercih edin. Ayaklarınız o sıcakta nasıl da nefes alacak göreceksiniz.

ince-pasmina-sal--lila--mervin-174860-1

İpek kullanmayı seviyor olabilirsiniz. Ancak sıcak yaz günlerinde keten ipekten daima daha çok serin tutar. Özellikle sahil kenarlarında sürekli durmak zorundaysanız keten şal tercih edin.

kenari-dantelli-sal--saks--daisy-accessory-177553-1

Dantellisi ise daha özel bir davete katılmak için ideal olacak.

ferah-keten-kap--gri--kubra-biriktir-199979-1

Keten kap, tuniklerle de giy-çık rahatlığını ve serinliğini yaşayın.

keten-trenckot--bej--luvice-193822-14

Keten trençkot ile pantolonlarınız üzerine “ne giyeceğim” derdinizi çözün.

keten-trenckot--bej--refka-180155-180155-1

Yazın kavurucu sıcağında giyinirken serinleyecek ve aynı zamanda şıklığı yakalayacaksınız.

desenli-elbise--lacivert--refka-180151-180151-1

Yazın giyinmenin şıklığını doyasıya yaşayabilirsiniz. Ancak keten kumaşlara önem vererek bunu yapın. Göreceksiniz bir önceki yaz giydiğiniz kıyafetlerden çok farklı gelecek.

Ürünleri daha detaylı incelemek ve sipariş vermek için görsellerin üzerine tıklayınız.

[wa-wps]
Paylaş

Lise yıllarından itibaren Tekstil ve moda tasarım üzerine eğitim aldım. Gazi Üniversitesi Tekstil bölümünü okurken aynı dönemde Olgunlaşma Enstitüsü Moda Tasarım kursuna gittim. Ev tekstili kurslarına katıldıktan sonra kendi tasarımlarımı online olarak yapmaktayım. Şuan ev tekstili tasarımları yapsam bile kısa bir gelecekte giyim üzerine tasarımlarımla devam edeceğim. Kısa zamanda butiğimi açmak hayalim olsa da en büyük hayalim geleceğin moda eğitimcisi olup dünyaca moda okullarında seminerlere katılmak. 3 yıldır online olarak çeşitli sitelere makale yazdığım gibi 1 senedir kişisel moda bloğum var. Dikmek, kesmek, tasarlamak benim için meslekten çok bir tutku, ilk aşk, hayatım üzerine kurduğum tüm hayallerim diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir