Kilolu Görünürüm Diye Pileli Kloş Eteklerden Korkmayın!

06 Oca 2015

Yüksel-Bel-Etek-Modeli-300x344

Son zamanların cicisi bicisi, tatlısı güzeli olan pileli kloş etekler, hanım hanım kız olurken ciddi maskeye bürünmeyen şeker tadında hoşluğun basit parçası oldu. Ancak her ne kadar göze güzel görünse de, ”Beni kilolu gösterir” , ” Bunlar zayıflara yakışır.” diye pileli etekten uzak duranlar var. Halbuki benim kadar zapzayıf birisi pileli etek giydiğinde de alt taraf şişkolaşıyor, basenleri olan birisi giyse de o etek öyle duruyor. Hatta basenleri kapamanın en tatlı kaçamağı bence pileli etekler.

Pileli eteklerin de kendisi küçük etkisi büyük dikkat edilesi noktaları var tabi. Bunlara dikkat edildiğinde haklılığım ortaya çıkmış olacak. 

600x905-pileli-etek-1

1. Zapzayıf yada zayıf kızlar pileli etekleri daha bohem göstermek için bol ve kısa bluzlerle kombinleyebilir. Olduğunuzdan daha kilolu ve hoş görünürsünüz. Tamam evet bu şekil kombinlerden kilo problemi yaşadığını düşünen bayanlar uzak dursalar daha iyi olur. ☺ Etekte büyük ve dikkat çekici desenler zayıf kızları ”Ay sen ne zayıfsın öyle bu ne dal gibi…”  gibi laflardan kurtarır. Pileli eteğin boyu bilekte olmasa daha iyi olur malum bilekleriniz kabarık eteğinizin altında duran birer çıta misali göze çarpabilir. Bluzun da açık renk olması ”Kollara, bele bak kırılcak gibi…” gibi benzetmelerden de kurtarır. (Yaşadıklarımı ne kadar belli ediyorum ☺☺☺) Tabi bence pileli etekler zapzayıf kızların kurtarıcısıdır.

valonluetek

2. Normal kilodaki bayanlar için pilelerin büyüklüğü ve sıklığı gözden kaçamaması gereken özelliklerden. Çünkü genelde bu bayanlar herseyi giyebilmeye alışkın olduklarından, pileli eteklerde buna dikkat etmediklerinde aniden kilolu görünmüş olduklarının şaşkınlığını yaşayabiliyorlar.  Eğer hem pileli etek giymek hem de kilolu görünmemek istiyorsanız çok büyük pileli etekleri kullanmamalısınız. Orta büyüklükteki pileler, eteği az kabartır. Burda önemli olan nokta etekle kombinlenen bluzun dar olması, eteğin belinin yüksekte ve tam bel çukuruna oturması, etek boyunun bilekten aşagı inmemesi gibi özel noktalardır.  Küçük pileli etekler de ister dar ister geniş bir bluzle kombinlenebilir. Önemli olan bluzun boyunun eteğin belini geçmemesi ve dar ise eteğin içinde, bol ise eteğin dışında olması gerektiğidir. Ayrıca etek desenli yada düz olabileceği gibi desenlerin büyük olmaması dikkat edilmesi gereken  önemli özelliklerdir.

2013-Sonbahar-Kloş-Etekler

3. Basen problemi olan bayanlarda da en önemli nokta bacak boyunu uzun göstermeleri ve bellerinin inceliğini ön planla çıkararak, ”Basende genişlik yok, etek pileli. Bakın belime, ince. ” dercesine eteği konuşturmaları lazım. Burda olmazsa olmazlar topuklu ayakkabı, eteğin belinin yukarda olması, ve dar koyu renk bluz tercih edilmesidir. Ayrıca etek desensiz düz renk  olmalıdır ve çok acık renkteki eteklerden uzak durulmalıdır  ki daha zayıf göstersin.

moda-kloş-etekler

Pileli eteğin dikkat edilmesi gereken bu bazı kurallara dikkat edildiğinde kilolu göstermekle alakası olmadığıni tam olarak anlatabilmek için telefonumun s note unda kabataslak bir karalama yaptım sizin için.

Screenshot_2014-12-28-16-54-24

Böylece kimi bayanların artık pileli kiloş eteklere karşı yakınlaşacağını umuyorum.

Bir de sizler için hoşuma giden etek modellerini ve nerde bulabileceğinizi paylaşmak istedim. Gamze Polat imzalı bu etekleri bence kaçırmayın.☺

Modanisa Gamze Polat Stil Pileli Etek için tıklayın.

CYMERA_20141230_183802

İşte bu da bahsettiğim küçük pileli eteklerden… Ayrıntılı görmek isterseniz tıklayın.

z-plise-etek--taba--mevra-90986-1

Gelelim aşırı zayıf hanımlara yakışacak eteğe 😉 tıklasınlar.

z-pileli-etek--gold--mimya-91965-5

Normal kilodaki bayanların tercih edebileceği etek de işte burada. Yalnız bu etek basen bölgesini ortaya çıkarabilir. (Bölgesel kilo problemi olan bayanların dikkatine…) Tıklayın.

z-parcali-klos-etek--saks--kayra-88723-1

Son olarak farklı renk seçeneklerinin de bulunduğu bu etek de çok hoşuma gitti…Tıklayın.

z-pileli-cepli-etek--siyah--ironi-100068-4 (1)

Hoşçakalın… ☺

Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir