Kına Gecesinde Ne Giyeceğinizi Bilmiyor Musunuz?

14 Oct 2016

 

Heyecanla beklediğiniz güne son bir adım kaldı! Fakat tüm gözlerin sizde olacağı kına gecesinde giyeceğiniz kıyafete hala karar vermediniz mi? Eliniz ayağınız birbirine dolaşıyor, ne yapacağınızı bilmiyorsunuz değil mi? İçinizi kaplayan ‘ne giyeceğim’ telaşını yatıştıracak öneriler bu yazıda sizleri bekliyor.

İlk akla gelen abiye elbise olsa da tek başına yetmiyor artık. Çünkü kına gecesini tek elbiseyle geçiştirme devri sona erdi. Modern tarzdaki abiyelerle misafirleri karşılayan gelinler, geleneksel çizgilerle yoğrulan bindallılarla kına yaktırıyor. Eğer kıyafet değiştirme zahmetine girmek istemiyorsanız da modern ve geleneksel tarzı birleştiren kaftanları tercih edebilirsiniz.  Son zamanlarda oldukça popüler olan kaftanlar sizin de gönlünüzü çalabilir! Birbirinden güzel modellere hemen göz atmaya başlayın.

‘Kına gecesinde kırmızı giyilir’ diyenlerdenseniz gold işlemeleriyle dikkat çeken kaftan size eşlik edebilir. Taş detaylarıyla gecenin parlayan yıldızı olmanızı sağlayacaktır.

Kirmizi kaftan

Küçükken her kızın en sevdiği renk olan pembe, gelinlerin hayallerini gerçeğe dönüştürüyor ve konuklar arasında bir çiçek gibi açmasına yardımcı oluyor.

Pembe kaftan

Düğün hazırlığında sürekli koşturan gelinler yeşil kaftan sayesinde yorgunluklarını atacak. Tacı ve kemeriyle, bir sultan şıklığıyla gönüllerde taht kuracak.

Yesil kaftan

Gold renginden vazgeçemeyen ve şıkır şıkır giyinmeyi  seven maksimalist kadınlar, şıklığıyla altın gibi parlıyor. Baştan aşağı işlemelerle bezenmiş kaftanla takıya ihtiyacınız yok.

Gold kaftan

Kına törenini kapalı mekanda yapmayı tercih edenler mavi kaftanla misafirlere açık hava atmosferi yaşatacak. Gümüş rengi detaylar sayesinde de gece aydınlanacak.

Mavi kaftan

Kına gecesinde bu sezon moda olan somon rengini kullanmak isteyen gelinler, bu kaftanın sarıyla uyumunu keşfedebilir.

Somon kaftan

 

[wa-wps]
Paylaş

Çağ Üniversitesi Uluslararası Finans bölümü mezunu Nuray Ünver, çeşitli sertifika programlarına katılarak onur ve yüksek onu belgeleri aldı. Modayla ilgili eğitim programlarına katılmaya devam ederken, kendi blogunu yönetiyor ve tesetturgiyim.com'da yazıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *