Kırmızı Halının Büyüsü

19 May 2015

Kırmızı halıda şıklığı ile göz kamaştıran ünlülerin uzun süre hazırlanıp boy gösterdiği stilleri büyük bir bütçe gerektiriyor.

Ya biz de böyle ışıldamak isteyeceğimiz bir yere davetliysek?

Büyük bir bütçe ayırmadan, gerçekten şık olabileceğiniz abiye elbiseler seçerken, büyük beden abiye seçeneklerini de ihmal etmedim.  Görsellere tıklayarak elbiseyi incelerken, kurtarıcı stil tüyolarını da bulabileceksiniz. İlk kuralı asla atlamayın, benden söylemesi 😉

(Uyarı: Yazının sonunda her yere giyebileceğiniz bir model var ki, bana katılıyor musunuz merak ediyorum 🙂 )

hija.beİlk kural abiyenin içine vücudu bölmeyen, dikiş izi olmayan, tercihen korse formunda çamaşır giymeniz. Böylece her abiyede kuğu gibi görünebilirsiniz. Bu çamaşırlar abiyeniz ne renk olursa olsun, kesinlikle ten rengi olmalı. Zayıf olsanız bile dikiş izi belli olmamalı. Ya mayo gibi ya da dize kadar uzun olanları en zayıf gösterenlerdir.

Görseldeki ekru renk abiyeyi bir düğünde giymek riskli olacaktır. Ekru renk hem gelinin yanında kaybolmanıza sebep olur, hem de düğünler için uygun renk seçimi olmaz. Bu modelin diğer renklerini düğünlerde giyebilirsiniz. Ekru renk abiye kendinizle ilgili bir davet varsa harika bir seçim olacak. Kollarınız kalınsa mükemmel duracak. Etek kesimi basenden dar olmadığı için, uzun topuklu bir ayakkabı ile olduğunuzdan uzun ve zayıf görünebilirsiniz. Söz, nişan, nikah, mezuniyet veya özel davetlerinizde bir kuğu gibi hissettirecek.

Hep söylerim, elbiseniz ne kadar sade olursa olsun başınızı olabildiğince sade bağlayın. Herkesin elbisenize hayran olmasını istiyorsanız, dikkati türban tasarımına çekmemeniz gerekiyor.

abiye-elbise

Yaz davetleri veya havuz başı düğün var ve büyük beden abiye arıyorsunuz. Uçuş uçuş, şifon detaylı bu abiye 46 beden hanımların kesinlikle incelemesi gereken modellerden. Tüm davetlerde giyilebilecek bu abiye, kırmızı halıda yürür gibi hissettirebilir…

abiye-elbise

38-40 bedensiniz, ağır misafirlerin olduğu özel davetlerde, düğün veya nikah törenlerinde rahatlıkla giyebilirsiniz. Ben bu formdaki elbiseleri seviyorum. Bilinenin aksine hafif balık model zayıf gösterir. Siyah her mevsim kurtarıcımız. Aksesuarda istediğiniz renk ve deseni tercih edebiliyor olmamız ise büyük kolaylık. Ancak ben yine de böyle bir abiyeye sade bir portföy çanta kullanıyorum.

abiye

Nişan veya mezuniyet töreninde çok şık olmayı kim istemez? Aslında kıyafet seçiminden önce dikkat etmeniz gereken şeyler var. Önce mekanı öğrenin. Sonra arkadaşlarınızın kıyafet seçimlerini sorun, muhtemelen giymeyecekleri şeyleri söyleyecekler 🙂 Bu büyüleyen abiye ile kırmızı halının yıldızı siz olabilirsiniz. Eğer tarzınız ortama ve davetlilere uygunsa…

abiye-elbise

Tam tesettürlü, sade ve şık. Her yerde giy ve çık. Mezuniyette cübbenin içine çok yakışır, abartılı giyinmekten korktuğumuz her yerde kurtarıcımız olabilir. Ayrıca hafızlık törenlerinde giyilebilecek en güzel modellerden biri.

Bu modeller benim en sevdiklerimden. Siz de en sevdiğiniz modelleri ve indirimli abiye fırsatlarını keşfetmek istiyorsanız tıklayın.

Hija‘dan sevgiler…

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir