Kırmızının Üç Hali

30 Kas 2016

 

Kış geldikçe elimiz hep koyu ve soluk renklere gidiyor. Ancak, bir renk var ki onun en parlak zamanı kış ayları. Bu renk tabii ki kırmızı. Her tonunu, her yerde ve her şeyde gördüğümüz kırmızı biraz zor bir renk olsa da doğru kullanıldığı zaman en güzel renklerden birisi.

Kırmızı renkten ilk bahsedildiği zaman aklınıza direk olarak feminen tasarımlar ve kombinler geliyor olabilir. Rengin yoğun ve dikkat çekici yapısı bizi bu düşünceye itiyor. Böyle kullanmak çok daha kolay bunun da farkındayız. Ancak, aslında doğru parçalar bir arada kullanıldığı zaman kırmızı her tarzla uyumlu olabilir. Nasıl mı? Haydi hep beraber inceleyelim:2016-11-24_1958_001

İlk olarak, aklımızda en belirgin olarak yer alan feminen stile göz atalım. Bunun için klasik bir etek-bluz takımı yerine, pantolon-ceket takımını tercih ettik. Bu kombini, ofis stili ile ön plana çıkmak isteyenler rahatlıkla kullanabilirler. Kırmızı pantolon-ceket takımları güçlü ve kendinden emin bir çalışan kadın imajı çizmenize yardımcı olacaktır. Kırmızı gibi baskın bir tonu kullandığınız zaman da mono colour (aynı renklerden oluşan) bir kombini tercih edebilirsiniz. Ancak tonların uyduğundan emin olmalısınız. Ya da bizim gibi biraz daha kolay bir yol izleyerek kontrast renklerden yardım alabilirsiniz.

2016-11-24_1949

Biraz masallar diyarına yolculuk yapmaya ne dersiniz? Kırmızı başlıklı kızın hepimizin üzerinde az çok etkisi olmuştur. Çocukluğumuzdan itibaren nerede bir kırmızı pelerin görsek bu masaldan dolayı heyecanlanırız. Son zamanlarda hızla yayılan pelerin modası sağ olsun artık her renk ve boylarını bulabiliyoruz. Görseldeki pelerinin kol detayları ona biraz farklı bir hava katmış. Kırmızıya en çok yakışan desenlerden birisi şüphesiz puantiyeler. Siyah beyaz puantiyeli kumaşları gönül rahatlığı ile kırmızı parçalarınızla kombinleyebilirsiniz. Bu karışım kombininize daha naif bir hava katacaktır. 2016-11-24_1958

Kırmızı ile yaptığımız son kombin farklı şeyleri denemeyi sevenler için. Renklerle barışıksanız ve cesur parçaları severek kullanıyorsanız bu kombin tam size göre! Renkleri ve stilleri birbirine karıştırmaktan çekinmeyin. Desenli rengarenk bir eteğin üzerine kırmızı tişörtünüzü çekin. Altına spor ayakkabı, sırtınıza da bir çanta geçirin ve gittiğiniz her yerde parlamaya hazır hale gelin!

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir