Kirpikleriniz Arşa Değsin

06 Eki 2017

 

 

Antik çağlardan kalan mitolojilerden beri güzellik ibaresi olan uzun kirpikler, bütün kadınların hayallerini süslüyor. Kısa yoldan makyajla elde edilmeye çalışılınca anında çarpıcı bakışlar elde edilse de; uzun vadede dökülme ve seyrelme gibi kalıcı problemlere yol açabiliyor. Bakışlarınıza büyülü etkisiyle çerçeveleyen uzun ve gür kirpiklere sahip olmak sanıldığı kadar zor olmamakla birlikte süreklilik gerektiriyor.

gur-uzun-kirpikler

Petrol yataklarında çıplak ayaklı çalışan işçilerin çatlak topuklarını iyileştirmesinin ardından market raflarında vazelin adıyla yerini alan petrol jeli, günümüzde birçok farklı aromayla satışa sunuluyor. Dudak bakımından, el ve ayak bakımına kadar bütün vücudunuzda kuruluk için kullanabileceğiniz vazelinin kirpikleri gürleştirme etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Küstürdüğünüz kaşlarınızı gürleştirmek için de kullanabileceğiniz vazelini geceleri uyumadan önce parmak uçlarınızla uygulayabilir; dilerseniz kuruyan maskaranın fırçasıyla uygulama yoğunluğunu artırabilirsiniz. Göz çevresinde aromalı ürün kullanmayı tercih etmiyorsanız, eczaneden çok uygun fiyata saf vazelin alarak uygulamaya başlayabilirsiniz.

gur-uzun-kirpikler

Bayram ve anneler günü gibi belirli dönemlerde sık sık indirime giren kozmetik mağazalardan alışveriş yapıyorsanız, aldığınız vazelinin üstünde %100 saf ibaresi olmasına dikkat edin. Gece cilt bakımının ardından temiz kirpiklerinize parmaklarınızın ucunda ısıtarak incelttiğiniz vazelini, gözleriniz kapalıyken dipten uca hafif dokunuşlarla uyguladıktan yirmi dakika sonra bulaşma riski olmadan başınızı yastığa koyabilirsiniz. Bir ay boyunca her gün aksatmadan uyguladığınız taktirde, kirpiklerinizdeki gözle görülür değişikliği fark edecek, sonrasında başucunuzdan ayırmak istemeyeceksiniz. Ayrıca vazelini makyajdan bir saat kadar önce koruma amaçlı da kullanabilirsiniz.

gur-uzun-kirpikler

Kaş bakım rutininize de dahil edebileceğiniz en masrafsız seçenek olan vazelin, düzenli uygulamada boşluk kalan yerlerde kaş çıkarıp gürleştirme etkisiyle son dönemlerin modası olan gür kaşlara kavuşmanızı kolaylaştıracak. Vazelin gibi kullanımı ve erişimi kolay ürünlerle bakımınızın etkisini artırarak, makyaja ihtiyaç duymayan kusursuz güzelliğe kavuşabilirsiniz. Kış döneminde rüzgarın etkisiyle kuruyan burun çevresi gibi tahriş olan bölgelere uygulandığında dış etkenlerden koruyucu katman oluşturan vazelin, aynı zamanda nemlendirip tedavi ettiğinden cilt bariyerinizi güçlendirmenize de yardımcı olur.

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir