Kış Akşamlarına Özel Ev Aktiviteleri

04 Feb 2017

 

Kış akşamları hep uzun gelir. Gerçekten de öyledir. Uzun olmasının bir yanı da soğuk havalarda dışarı çıkamamak ve evde kalmaktan kaynaklı olabilir. Mesai saati bitenler, okuldan eve gelenler, ev ahalisinin toplanması derken akşamları evde olmak gerekir. Genellikle herkesin kendine göre bir dünyası olur ve yemekten sonra herkes işine bakar. Kimi dinlenir, kimi ders yapar, kimi kitap okur. Hayat sadece durağan geçmez. Uzun kış akşamlarında, evde kendiniz ya da ailenizle birlikte sosyalleşmek için yapabileceğiniz birçok güzellik var. Bunları sizin için sıralayacağım.

Kış akşamlarına özel 8 ev aktivitesi:

Puzzle yapmak;

1000 parçalık bir puzzle ile başlayabilirsiniz, size tüm stresinizi unutturacak. Günün yorgunluğu ve gerginliğinden uzaklaşacaksınız. Puzzle yaparken hiçbir şey düşünmüyorsunuz çünkü, parçaları birleştirme isteğiniz sizi o dakikalara odaklıyor. Bir kez deneyin ve neler hissettiğinizi kendiniz görün.

Sanatla ilgilenmek;

Evet, yanlış duymadınız! Sanatla ilgilenin. Genellikle sanat konusu herkesin yapamayacağı bir şey olarak gözükür. Ancak ressam olmak zorunda değilsiniz. Bir şey çizmek, boyamak ruhunuza iyi gelecek. Birkaç malzeme ile renkli dokunuşlar ve çizgilerle sanata adım atabilirsiniz.

Film seyretmek;

Genellikle film seyretmek herkesin hobisidir. O yüzden kış akşamlarında bir tane film ile zaman geçirmek yine günün yorgunluğunu unutturabilir. Özellikle dinlenmek istiyor ve sizi yormayan bir film tercih etmek gibi düşünceniz varsa “arkadaşlık” filmlerini tercih edebilirsiniz.

Kitap okumak;

Vaktiniz olmasa bile sadece birkaç satır kitap okuyun. Dinlenirken düşünmek ufkunuzu açacak ve hayata bakış açınızı değiştirecek. Özellikle çözemediğiniz sorunlarınızı farklı açılardan çözmenizi sağlayacak.

Yeni Hobiler Edinmek;

Yeni ve eğlenceli hobiler edinebilirsiniz. Basit takılar yapmak, butik kurabiye, sabun ya da kokulu taşlar gibi kolay ama eğlenceli hobiler günün stresini anında üzerinizden alır. Denemeden bilemezsiniz!

Gününüzü not ederek gözden geçirmek

Kendinize ait bir defteriniz olsun ve o günün sonunda, yaşadıklarınızı not edin. Size çok faydası olacak.

Yeni müzikler dinlemek;

Her gün yeni bir müzik keşfetmek ruhunuza iyi gelecek şeylerin başındadır. Özellikle izlediğiniz filmlerin müziklerini indirin ve dinleyin. O an filmi tekrar yaşayacaksınız.

Kendinize zaman ayırmak ve hiçbir şey yapmamak;

En önemli şey; günde 1 saat mutlaka kendinizle zaman geçirin, hiçbir şey yapmadan kendinizi dinleyin. Kendinizi dinlemekten asla vazgeçmeyin. Çünkü başkalarının size söylemediklerini siz kendinize söyleyebilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

Lise yıllarından itibaren Tekstil ve moda tasarım üzerine eğitim aldım. Gazi Üniversitesi Tekstil bölümünü okurken aynı dönemde Olgunlaşma Enstitüsü Moda Tasarım kursuna gittim. Ev tekstili kurslarına katıldıktan sonra kendi tasarımlarımı online olarak yapmaktayım. Şuan ev tekstili tasarımları yapsam bile kısa bir gelecekte giyim üzerine tasarımlarımla devam edeceğim. Kısa zamanda butiğimi açmak hayalim olsa da en büyük hayalim geleceğin moda eğitimcisi olup dünyaca moda okullarında seminerlere katılmak. 3 yıldır online olarak çeşitli sitelere makale yazdığım gibi 1 senedir kişisel moda bloğum var. Dikmek, kesmek, tasarlamak benim için meslekten çok bir tutku, ilk aşk, hayatım üzerine kurduğum tüm hayallerim diyebilirim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *