Kış Mevsiminin Vazgeçilmez Kıyafetleri!

07 Ara 2015

 

Soğuk kış günlerinde hem içinizi sıcacık tutacak, hem de şıklığınızı koruyacak önerilere ne dersiniz? Her mevsimin kendine özgü güzelliği olduğu gibi, giyimde de her iklim farklı ve bir o kadar da şık olabilirsiniz. Girmekte olduğumuz mevsim de kış olduğuna göre; en güzel ve uygun seçimlerinizin nasıl olabileceğini öğrenmenin tam vakti!

jakarli-kurk-yaka-yelek--zumrut--gamze-polat-102774-1

Kürk zarafetin ve asaletin simgelerindendir. Günümüzde kürk kullanımı duyarlı toplum olmamız sebebiyle tüylü pelüş ipliklerle tasarlanıyor. Bu sayede hiçbir hayvan zarar görmüyor. Hal böyle iken, kürk giyinmek veya kürk detayı kullanmak herkese keyif veriyor. Eğer dolabınızda kürk detaylarına yer yoksa size tavsiyemiz; mutlaka bir kürk yaka yeleğe şans verin.

suet-ceket-haki-refka-152483-1

Naif duruşuyla süetler de kadınların vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. Özellikle yelek ve tuniklerde kullanılan süetler, şıklığınıza farklı bir dokunuş katıyor…

kislik-tuvit-kap-fusyasiyah--tuncay-102723-1

Kalın yün iplikleriyle, makinelerde örülen elastik ve gözenekli tüvit kumaşı; adını İskoçya’nın Tweed nehrinden almış. Sıcacık tutma özelliği ve kalın oluşu; tüvit kumaşının en çok da kabanlara yakıştığı bilgisini veriyor. İstediğiniz renklerde ve desenlerde bulabileceğiniz oldukça kullanışlı tüvit dokumalarıyla, içiniz rahat bir şekilde yepyeni bir güne merhaba diyebilirsiniz…

duz-kadife-abiye-fusya-pinar-sems--99247-1

Kadifemsi yüzey tabirini duymuşsunuzdur. Kadife; pürüzsüz ve soft hareketlerin diğer adıdır…  Özellikle de boydan elbiseleriniz için yapacağınız en güzel seçimlerden biridir. “Hangi modelde bir elbise seçsem” diye düşünmenize de gerek yok; kadife bir elbise için sade bir model bile yeterli.

Kış kendini giydirmeyi seviyor. Bu sebeple kış aylarında kıyafetleriniz bir başka güzel…

 

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir