Kış Soğuğuna Uygun Aksesuar Önerileri

06 Şub 2017

 

Tesettür giyim parçalarıyla aksesuar kullanımı çok daha zordur. Zaten bedenimizi kapatmak için birçok farklı giysiyi giyerken, hem başörtü hem de üzerine aksesuar abartı kaçabilir. Bu görünümden korktuğumuz içindir ki fazla aksesuar kullanmayız. Halbuki aksesuarlar sayesinde kombinlerimizi zenginleştirir, derinlik ve stil katarız. Peki hangi tarz aksesuarlar tesettür giyime daha uygundur, nasıl kullanabiliriz?

Havaların soğuk seyrettiği kış günlerindeyiz. Bu durum aksesuar skalamızı arttırıyor. Öyle ki eldivenler, şemsiyeler, şık yün atkılar soğuk havalarda kullanılabilen aksesuarlar. O halde basit bir eldiven yerine, tarzınıza uygun, havalı ve detaylarla süslenmiş bir eldiven tercih edebilirsiniz. Hatta bazı kombinlerde, kullanacağınız deri, zımbalı, yırtık veya yarım eldiven tarzınızı daha spor, daha metal yapabilir. Yani ufak bir detay bile farklı görünmek için yeterli oluyor.

Diyelim ki günlük bir kombin yaptınız, kabanınızı giydiniz ve evden çıktınız. Bu durumda kabanınızın üzerine atacağınız desenli, yün bir şal ile kabanınıza hareket katarak canlandırabilirsiniz. Karmaşıklıktan bahsetmişken, bu tarz görünümlerde nasıl sadeliğinizi koruyabileceğinize değinelim. Kabanınızın rengi, botlarınızın ve çantanızın rengi, şalınızın ve kabanın altından görünen alt giyim parçanızın rengi birbiriyle uyumlu olmalı ki göz yormasın. Birçok parça saydığım için bunları kombinlemek güzel ve geniş bir gardırop gerektirebilir. Ancak dikkat edeceğiniz şu üç basit madde ile parçalar arasında uyum yakalayabilirsiniz.

  • Basit parçalar tercih etmek,
  • Renk tonlamalarına kafayı takmamak,
  • Sıcak renklerle soğuk renkleri bir arada kullanmamak gerekir…

Triko tuniklerle veya triko elbiselerle kocaman kemerler kullanmak, tarzınıza ihtişam katacaktır. Bu sayede sahip olduğunuz bir parça tunik yada elbise ile birden fazla görünümler elde etmeniz mümkün. Ben en çok triko elbiselerle, deri kemerlerin kombinasyonlarını beğeniyorum. Kemerle uyumlu deri botlarla da kombini tamamlayabiliyorsunuz.

Aksesuar alışverişi oldukça eğlencelidir. Birbirinden farklı çeşit içerisinde kaybolup, aradığınız şeye odaklanamayabilirsiniz. Bunun için ben aksesuarları yakından inceleyip, oturduğum yerden beğenerek, yani online alışveriş yaparak almayı seviyorum. Bu yazımda da Mango online sitesinden alabileceğiniz aksesuarlar mevcut.

Kışın ayakkabı kategorisinde en sevdiğim tür botlardır. Botlarla beraber renkli çorapları kullanmak, çorapları botların dışarısına çıkararak kullanmak oldukça havalı görünüyor.

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir