Kışa Özel Tesettür Giyim Kombinleri

31 Eki 2016

Kışın kendini hissettirmeye başladığı baharın son günlerinde, dolabımızdaki eksikleri yavaş yavaş fark ediyoruz. Sıcacık bir hırka, omuzlarımıza atabileceğimiz yün bir şal, ayağımızı sıcak tutacak rahat bir çift bot; öncelikli olarak ihtiyaç duyduğumuz eşyalar arasında. Dışarı çıktığımızda yüzümüze çarpacak soğuk havayı düşünerek, sabah sıcak yataktan uyanmak oldukça zor. Uyanıp hazırlanmak, ne giyeceğine karar vermek ve kombin oluşturmak bazen oldukça uzun zaman alabiliyor. Ertesi gün işe ya da okula giderken giyeceklerimizi hazırlamaksa, sabah yaşadığımız koşuşturmacayı büyük ölçüde azaltacak bir yöntem.

Öncelikle değişen mevsime kolayca ayak uydurmanızı sağlayacak pratik parçaları ortaya çıkarın. İnce bir bluz ve üzerine giyebileceğiniz sıcak tutacak bir hırkayla işe başlayabilirsiniz. Kat kat giyinmek değişken havalar için en uygun çözüm yöntemi. Böylece hava ısınıp soğuduğunda kıyafetlerinizi değiştirebilirsiniz. Bu şekilde hafta boyunca yetecek sayıda pantolon-tunik ve etek-bluz kombinleri oluşturun. Tabi bunlara uygun şal ya da  eşarp seçimi yapmayı unutmayın. Ütüleyip aynı askıya astığınız kombinleri, kırışmayacak şekilde dolabınıza yerleştirin. Bu kombinlere uygun ayakkabı ve tamamlayıcı parçaları da seçtiyseniz, dış giyim üyelerine karar vererek son dakika kararsızlıklarına tümden engel olabilirsiniz.

kis-tesettur-giyim-kombin

Günlük programınıza göre, o gün nasıl görünmek istediğinize karar verin. Sezonun gri trendine uygun bir kombinle, şık bir görünümü garantileyebilirsiniz. Metal efektli ışıltılı parçalar, deri detaylar ve sonbahar renklerinin etkileyici havası, kombinlerinize daha trendy bir ruh katmak için ideal.

kis-tesettur-giyim-kombin

Yorucu bir haftayı atlattıktan sonra, sıra hafta sonuna geldi. Evde kalıp televizyon karşısında uzanmak yerine, arkadaşlarınla güzel bir kahve sohbeti yapmak için dışarı çıkmaya karar verirsen kombinin hazır. İnce bir kap, rahat hareket etmeni sağlayacak bol paça pantolon ve salaş bir tunikle dolu dolu bir gün geçirebilirsin.

kis-tesettur-giyim-kombin

Keyifli bir hafta dileriz!

[wa-wps]
Paylaş

Yazım hayatına kişisel bloğuyla başlayan yazar, Modanisa.com'da içerik editörü olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir