Kışın Evde Vakit Geçer Mi?

02 Oca 2018

 

Her kış ayında hepimizin endişesi eve kapanmak olur. Fakat kendinizle ve sevdiklerinizle zaman geçirmeyi seviyorsanız kışın ev çok güzeldir. Özellikle kendine birçok aktivite bulanlar kışın evde hiç sıkılmazlar. Peki, kışın evde aktivite dendiği vakit aklımıza ilk gelenler nelerdir?

  1. Kitap okumak.
  2. Film seyretmek.
  3. Ev halkı ile tombala gibi oyunlar oynamak.

Bunlar çoğaltılabilir ve artık gelenekselleşmiş aktivitelerdir. Fakat kitap okumanın bir aktivite olmadığını düşünüyorum. Hayatımızın her anında olması gerekir.

Peki, benim size önerilerim ne olabilir?

Kitap okuma köşesi yapabilirsiniz. Elbette görseldeki gibi olmak zorunda değil. Evinize uygun bir köşeyi kendinize ayırmanız bile yeterlidir. Bu tür dekorları yapmak zaman alan bir süreçtir. O yüzden kış süresince sizi oyalayabilecek güzel aktivitelerin başında gelebilir.

Mutfağınızın bile bir köşesini kitap okuma köşesi olarak düzenleyebilirsiniz.

Çok sevdiğiniz müziklerin ya da filmlerin arşivini oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Bu kış kişisel defterinizi oluşturun. Dijitallerden biraz uzaklaşmanız iyi gelecek. Kaleme ve kağıda dokunmanın verdiği huzurla geçireceğiniz akşamlar mutlu edecektir.

Mesela sevdiğiniz şairin bir şiirini yazmaya başlayabilirsiniz. Kitaplarda olması önemli mi? Önemli olan satırlara bir kez de sizin dokunmanız.

Sebepsiz olarak mum yakıp oturmayı sever misiniz? Eğer öyleyse kendinize bir mum köşesi ayarlayın. Küçücük bir köşe sizi mutlu etmeye yetecek.

Puzzle yapmayı tercih edebilirsiniz. Eğer henüz denemediyseniz mutlaka bir kez deneyin. Puzzle sizi hem zorlayacak, hem de yaptıkça bir rahatlatma yaşatacak aktivitelerin başında geliyor.

Kağıtlardan katlama sanatını çoğumuz duyduk, ama kaçımız denedik? Hala denemediyseniz bu kış ailecek yapabileceğiniz en iyi aktivite olacak. Üstelik bir sanatı öğrenmenin keyfini yaşayacaksınız.

Benim size önereceklerim bu kadar. Zaten birkaç aktiviteyi bile denemeniz kış akşamlarını dolduracaktır. Umarım bu önerilerden birini hayata geçirme fırsatınız olur.

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir