Kışlık Kombinler

28 Ara 2016

Her mevsim kendi içinde ayrı güzel. Yaz ayları iliklere işleyen sıcağıyla, tatil keyfiyle, kumsalıyla kendini sevdiriyor. Bahar -ki benim en sevdiğim mevsimdir- doğanın yeniden hayat bulması ile görsel bir şölen sunuyor. Bu şöleni izleyen herkesi de kendine bağlıyor. Sonbahar yine renkten renge giren ağaçları, yağmurları ıslak toprak kokusu ile insanın içine işliyor. Kış mevsimi ise doğanın en mucizevi en güzel olayı olan karla kendine aşık ediyor insanı.

Doğa değişirken mevsimden mevsime biz de değişiyoruz. Gardırobumuz, alışkanlıklarımız, günlük rutinlerimiz.. Hepsi metamorfoza uğruyor. Mevsim deyip geçmemek lazım. Öyle ki hava durumu o günkü enerji seviyemizi ve giyimimizi dahi derinden etkiliyor.

Ben her mevsim rengarenk giyinmeyi severim. Bununla beraber her mevsime ayrı bir yakışan renkler olduğuna inanıyorum. Kış içinse bu renk kahve ve tonları. Koyu yeşiller, sarılar ve bordolar ile karıştırıldığı zaman en güzel kış tabloları geliyor aklıma. Bu yüzden kışın en güzel renkleri ile kombinler hazırladım sizlere. Küçük stil önerileri ve tavsiyeler ile kombinleri incelemeye ne dersiniz?

2016-12-16_0036

Son senelerde özellikle tesettür giyim alanında en popüler parçalardan birisi pelerinler. Bazen kullanımı biraz zorlayıcı olabilse de şık görüntüsü bizi kendine çekmeyi başarıyor. Bu sade ve şık parçayı detaylar ile zenginleştirmek ise bizlere düşüyor. Pelerininize farklı bir hava katmak isterseniz broşlarla kestirme bir yol izleyebilirsiniz.

2016-12-16_0042

Yaz kış elbise ve etek kullanmayı seviyor musunuz? O zaman bu kombine de bayılacaksınız. Açıkçası ben yaz kış pantolon dışında bir şey giyemeyenlerdenim. O yüzden sizler elbise ve etekleri giyerken mahzun mahzum dışarıdan bakmak zorunda kalıyorum. Yapabilen için özellikle kışlık kıyafetler ile elbise çok elegant bir seçenek. Diz boyu çizmeler ve hafif maskülen paltolar kış aylarında elbise ve etek severlerin en yakın dostları.

2016-12-16_0051

Son birkaç sene içerisinde ortaya çıkan en güzel trendlerden birisi mix&match. Yani dokuları, renkleri, desenleri karıştırarak bir uyum yakalamak. Eskiden insanların aklında desenli parçalar bir arada kullanılmaz gibi bir tabu vardı. Nihayet bunu yıktık. İstediğimiz her şeyi bir arada kullanabiliyoruz. Desenli bir paltoyu yine desenli bir tunikle tamamlayabiliyoruz. Üstelik bu kombine farklı dokulardaki deri parçaları da katabiliyoruz!

 

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir