Kışlık Tesettür Giyim Kombinleri

28 Nov 2016

Her mevsimin değişmesinde kendine ait bir güzellik var. Kışın gelmesi ile birlikte sanki bir yandan dünya renkleri çıkarırken, diğer taraftan en güzel renkleri giyindiğini izliyoruz. Belki yazın sıkça gördüğümüz kırmızı ve pembe tonları artık etrafımızda değil. Ancak turuncu ve sarı tonları da en az onlar kadar güzel değil mi?

Tabii ki bu değişime biz de ayak uyduruyoruz. Yazlıklarımızı kenara kaldırmayı dünyadan öğrenmişizdir belki, ne dersiniz? O kışlık renklerini giyip kuşanırken biz de onunla beraber kışlıklara geçiyoruz. Gardıroplar temizleniyor, ihtiyaçlar tamamlanıyor. Yeni bir mevsime adaptasyon süreci başlıyor. Bu süreç içerisinde insan en son trendleri yakalamaya çalışırken biraz yorulabiliyor. Zaman zaman bir rehbere ihtiyaç duyulabiliyor. İzin verin bu sezonun trendlerine değindiğimiz bu yazıda size rehber olalım.2016-11-18_2255_001

Bu sene renklere kucak açtığımız bir kış mevsimi ile karşı karşıyayız. Neredeyse aklınıza gelebilecek her rengi mağazalarda göreceğiz. Son birkaç sene içinde büyük moda evlerinin genel tutumu bu yönde. Özellikle renk seçiminde mevsimlere bağlı kalmıyoruz, her mevsim keşfedilecek yeni bir şeyler oluyor. Bu sezonun en büyük trendlerinden birisi ise işlemeli botlar. Dolce&Gabanna ile yükselen bu trendi birçok farklı markada yakalamak mümkün.

 2016-11-18_2254

Sezonda en dikkat çeken renklerden birisi haki. Hemen hemen her tarzda karşımıza çıkıyor. En çok kullanıldığı ürün grubu ise şüphesiz dış giyim. Söz konusu haki rengi olunca kafamızda direk military tarzı ceketler ve parkalar ile kodlanıyor. Ancak bu sezon bunlara bir yenisi daha ekleniyor: maskülen minimal tarzdaki paltolar.

Sezonun bir diğer göze çarpan trendi ise kürk. Hemen hemen her şeyde gördüğümüz kürkler renkten renge giriyor. Kürk ve peluş kumaşlar özellikle aksesuar grubunda oldukça yaygın. Çantalarda fark yaratan bir detay isteyenlere kürk çantalara göz atmalarını tavsiye ediyoruz.

 2016-11-18_2255

Geçen sene patchleri tişörtlerde, kot ceketlerde ve sırt çantalarında bolca görmüştük. Genellikle de spor tarzdaki parçalarda karşımıza çıkıyorlardı. Ancak bu ürün grupları tasarımcılara az gelmiş olacak ki klasik modellerde de patchler kullanılmaya başlandı. Birçok farklı desen ve dokuyu koleksiyonlarında barındırması ile her sezon takipçilerini büyüleyen tasarımlara imza atan Dolce&Gabanna, bu sezon patch modasına yön veren isimlerin başında yer alıyor. Külkedisi masalını hatırlatan patchler ile süslenmiş palto sizce de şahane değil mi?

 

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *