Kışlıklar Nasıl Temizlenir?

11 Nis 2017

 

Baharın enerji veren havası gün geçtikçe ısınıyor. Tüm kışın yorgunluğunu üzerimizden atma vakti geldi. Kuşlar, çiçekler, kelebekler nasıl da pervane etrafımızda. Tabi bu güzel atmosferde yavaş yavaş baharlıklar çıkarken kışlıkların da kaldırılması gerekiyor. Peki kıyafetlerimizi, ayakkabılarımızı nasıl temizleyip kaldırmalıyız? Eğer siz de bu soruyu kendinize soruyorsanız cevabı takip edin!

Öncelikle temizliğe kıyafetlerden başlayın. Kaban, palto, pardesü, kazak, hırka gibi parçaları kumaşlarına uygun olarak çamaşır makinesinde yıkayın. Eğer giysinizde tüylenme problemi varsa jilet size yardım edebilir. Koli bandını yapıştırıp çekerek de bu durumdan kurtulabilirsiniz. Topuk taşını kıyafetin üstünde gezdirirseniz tüyler taşın üstünde toplanacak ve giysiniz yepyeni bir görünüm kazanacaktır.

Sıra botlarda… Eğer botlarınız deriyse öncelikle fırça yardımıyla kirleri temizleyin. Sabunlu su kullanarak lekeleri çıkarıp ıslak bir bezle duruladıktan sonra kurumaya bırakabilirsiniz. Küçük çizgileri yok etmek için zeytinyağına batırılmış kulak çubuğunu kullanmayı unutmayın. Parlatıcı uygulayarak botlarınıza son dokunuşu yapmış olun. Siz tercihini süet bottan kullananlardansanız işe kurumuş kirleri süet fırçasıyla temizlemekle başlayın. Hep aynı yöne fırçalamaya dikkat edin. Eğer çıkmayan lekeler varsa süet silgisiyle kurtulabilirsiniz. Fakat silgiyi kullanırken şeklinin bozulmaması için botun içine gazete veya kağıt havlu yerleştirmelisiniz. Koruyucu sprey sıkarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

Kışlıkları kaldırdıktan sonra baharın habercisi renkler blog yazımıza göz atabilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

Çağ Üniversitesi Uluslararası Finans bölümü mezunu Nuray Ünver, çeşitli sertifika programlarına katılarak onur ve yüksek onu belgeleri aldı. Modayla ilgili eğitim programlarına katılmaya devam ederken, kendi blogunu yönetiyor ve tesetturgiyim.com'da yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir