Kıyafetleri Değiştir, Dönüştür, Yenilen

09 Şub 2018

 

Kıyafetleri değiştirip farklı şekillerde kullanmak çok zevkli.  Uygulaması kolay önerilerimiz hem pratik hem de ekonomik.

Örneğin yazlık parçaları yeni sezonda sıkça görüyoruz. Arkası açık stilettolar, yazlık etekler, beyaz gömlekler yeni sezonda yer aldı. Aslında son iki senedir yükselen bu trend, 2018 kış moda trendlerinde üst sıraya çıkmayı başardı. Biraz hayalgücü ile elimizdeki yazlık parçaları kışlık parçalara dönüştürüp kullanabiliriz.

kiyafetleri-degistir-donüstür-diy

Bildiğiniz gibi outlet bölümlerinde her türlü kıyafet ve ayakkabıyı bulmak mümkün. Yazlık bir ayakkabıyı çok uygun fiyata satın alıp kendimize kışlık çorap bot yapabiliriz. Örneklerini bir çok ünlü markada gördüğümüz çorap botları kendi zevkimize göre tasarlamamız mümkün. Önce arkası açık veya kapalı bir stiletto alıyoruz. Çorabı ayakkabıya geçirirken topuk kısmına gelen arka tarafına küçük bir delik açıyoruz. Çorap ayakkabının şeklini alacak ve kesmemiz gereken kısmı kolayca belirleyebileceksiniz. Daha sonra tabanına uygun gelecek şekilde keseceğiniz sağlam bir parça bulmalısınız. Bu kauçuk bir parça veya sağlam her hangi bir materyal olabilir. Ve renk renk botlarınız hazır. Vereceğimiz bir kaç tüyo ile botlarınız kusursuz görünecek.

kiyafetleri-degistir-donüstür-diy

  • Çorabınız kalın yapıda olmalı. Kaliteli çorap, botlarınızı uzun süre kullanmanızı sağlar. Bu çoraplar bacağınızdan kaymayacak cinsten olmalı. Bunlara örnek vermek gerekirse: Ekstra koton, elastik kumaş ve sim içeren çorap türleri.
  • Çorabınızı ve ayakkabınızı alıp ayakkabı tamircisine gidin. Topuğunu söküp çorabı geçirip üstüne tekrar taktırın. Tabanına eklenecek küçük parçayı da buradan edinebilir ve yapıştırtabilirsiniz. Çorabın topuk kısmına gelen tarafına küçük bir delik açmak zorunda kalmazsınız. Böylece satılan çorap botlardan asla ayırt edilmezler. Maliyeti de oldukça düşüktür.
  • Arkası açık ayakkabılarınıza pullu, simli veya işlemeli kalın pantolon çorapları deneyin. Yeni sezonda oldukça yüksek fiyatlara bu modelleri görüyoruz.

kiyafetleri-degistir-donüstür-diy

Gelelim modası geçmeyen dantelli kazaklara. Metre ile satılan kalın dantelleri kazakların altına veya kol ucuna dikip dantelli kazak olarak kullanabilirsiniz. Üstelik kısa olduğu için kullanmadığınız trikolarınızı değerlendirmiş olursunuz.

kiyafetleri-degistir-donüstür-diy

Yazlık etekler kazakların altına çok yakışıyor. Ancak kışın üşüyenlerden biriyseniz, muhtemelen bu modayı uygulamak istemezsiniz. Eteklerin altına astar diktirtmek kalıcı olacağından, yazın giymeniz mümkün olmaz. Etek astarı alıp kullanın veya simli bir tül eteği deneyin. Simli veya tül etekler, sade eteklerinizin üzerinde hoş duracaktır. Altına giydiğinizde ise etek uçlarından görünürse çok daha havalı bir görünüm oluşturacaktır. Böylece biraz daha kabarık ve üşütmeyecek bir eteğiniz olur. Ayrıca botlarınız ile oldukça marjinal bir duruş sağlar.

İnce etekleri üst üste giymeyi deneyin. Biri daha uzun olmalı. İki kat eteğin verdiği bohem görünümü çok seveceksiniz. Gardrobunuzda kalan önceki yıllarda çok moda olan şifon eteklerinizi bunlara benzer uygulamalarla yeniden severek kullanmanız mümkün. Kıyafetleri değiştirmek dönüştürmek sandığımızdan daha kolay. Size gereken tek şey hayal gücü.

Sizin kıyafet dönüşümleriniz nasıl? Bize yazın.

 

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir