Koleksiyon Görülmeye Değerdi

28 Mar 2018

 

Emaar Square Mall’de düzenlenen defilede, 16 manken 28 parçalık “Desert Dream” koleksiyonunu tanıttı.

Gazeteciler ve televizyoncular oradaydı. Dünyanın en büyük haber ajansları olan Anadolu Ajansı, AFP ve AP de defileye kayıtsız kalmadı.

Gazeteci ve televizyoncular, yayınladıkları haberlerde şunları yazıp söylüyorlardı:

  • Tesettürlü top model Halima Aden, defilede baş manken olarak yer aldı. Koreografisi Uğurhan Akdeniz tarafından yapılan koleksiyonun tanıtımı için Dubai’den kum getirilerek podyum çöl atmosferine dönüştürüldü.
  • Raşit Bağzıbağlı’nın ilk tesettür tasarımı olan “Desert Dream” kreasyonu defile ile eşzamanlı Modanisa’nın internet sitesinde satışa sunuldu.
  • Defilenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Somali asıllı ABD’li top model Aden, “Çok heyecanlı ve mutluyum. Türkiye’ye ilk gelişim. Burayı ikinci evim olarak gördüm. Sosyal medya hesabımda da Türkiye’ye yerleşmek istediğimi yazdım” diye konuştu.
  • Aden, gazetecilerin “Gerçekten böyle bir isteğiniz olur mu?” şeklindeki sorusuna, “Evet, siz davet edin ben gelirim” yanıtını verdi.
  • Modacı Raşit Bağzıbağlı da “Bu benim ilk muhafazakâr koleksiyonum. Bu koleksiyon sadece tesettürlü değil, tüm kadınlarımıza hitap ettiğim bir tasarım oldu” dedi.

 

Emaar Square Mall'de düzenlenen defilede, 16 manken 28 parçalık "Desert Dream" koleksiyonunu tanıttı.

[wa-wps]
Paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *