Kot Modası ile Yaza Giriş

07 Tem 2017

 

Yavaş yavaş serin havaları geride bırakırken sıcak yaz günleri bizi bekliyor. Sıcak havalarda giyinmenin en zor yani kıyafetlerin kumaş dokusudur. Eğer doğal lif oranı düşük ise; yeterince serinleyemeyebilirsiniz. Her ne kadar ince bir kumaş kullansanız bile bir şey  değişmeyebilir. Çünkü doğal lifler doğa ile bir bütün olarak insan vücuduna fayda sağlar. Bu yüzden yaz aylarında en sağlıklı kıyafetler pamuklu olanlardır. Kot kıyafetler doğal liflerin başında geliyor. İçerisinde pamuk olduğu için esner ve yıkandığı zaman çekerek tekrardan kendini bırakır. Pamuğun çekme ve sonrasında geri kendini bırakma özelliği vardır. En önemli özelliği ise “nem çekme” oranıdır. O halde bu yaz endişe etmeden kot kıyafetlerle güzel günlerin tadını çıkaracaksınız. Kot modası ile yaza merhaba demek için hep birlikte göz atalım;

Spor, rahat ve uzun bir kap ile elbise havası yaratabilirsiniz. Dilerseniz dış kıyafet, dilerseniz önünü kapatarak tek bir kıyafet olarak tercih edilecek tasarımların başında geliyor. Her daim eşlik edecek parçalardandır.

Jile ya da salopet tarzı elbiseler son yılların en gözdelerindendir. Oldukça rahat ve şık tasarımı ile yaz akşamlarını keyifle yaşayın.

Ceket giymeyi sever misiniz? Spor olduğu kadar şıklığı ile de dikkat çeken kot ceket günlük koşuşturmalarınızın vazgeçilmezi olacak.

Yama tarzında pantolonlar da bu yaz oldukça gözde parçaların arasındadır. Giymesi, kullanması rahat modellerdendir.

Kot tesettür giyim modası için Modanisa.com‘un zengin ürün seçeneklerine göz atabilirsiniz.

 

Paylaş

Lise yıllarından itibaren Tekstil ve moda tasarım üzerine eğitim aldım. Gazi Üniversitesi Tekstil bölümünü okurken aynı dönemde Olgunlaşma Enstitüsü Moda Tasarım kursuna gittim. Ev tekstili kurslarına katıldıktan sonra kendi tasarımlarımı online olarak yapmaktayım. Şuan ev tekstili tasarımları yapsam bile kısa bir gelecekte giyim üzerine tasarımlarımla devam edeceğim. Kısa zamanda butiğimi açmak hayalim olsa da en büyük hayalim geleceğin moda eğitimcisi olup dünyaca moda okullarında seminerlere katılmak. 3 yıldır online olarak çeşitli sitelere makale yazdığım gibi 1 senedir kişisel moda bloğum var. Dikmek, kesmek, tasarlamak benim için meslekten çok bir tutku, ilk aşk, hayatım üzerine kurduğum tüm hayallerim diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir