Moda Tasarımcısı Kübra Tekin

27 May 2015

Tasarımlarını yakından takip ettiğimiz Kübra Tekin‘in başarılarla dolu hayat hikayesine hep birlikte göz atmaya ne dersiniz? 1987 yılında Kayseri’de köklü bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Kübra Tekin, Erciyes Üniversitesi ‘İşletme’ ve Harvard Yaz Okulu ‘İş İletişimi’ bölümünden mezun olduktan sonra, Yüksek Lisans bitirme tezini “muhafazakarlık, kadın ve moda” üzerine tamamlayarak sektörü inceleme fırsatı bulur. İMA‘da stil danışmanlığı ve Cemil İpekçi Atölyesi‘nde moda tasarımı alanında aldığı eğitimlerle mesleki anlamda kendini geliştirmeye devam eder.

kubra-tekin-tesettur-giyim

Kendi adını taşıyan hazır giyim markası ile muhafazakar moda dünyasına hızlı bir giriş yapan Kübra Tekin, her sezon yeni koleksiyonlarıyla moda severlerin yakından takip ettiği bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Evli ve yakın zamanda bir çocuk sahibi olan tasarımcı, instagram ve online satış sitesinden tasarımlarının satışına devam ediyor.

kubra-tekin-2014-ilkbahar-yaz-koleksiyonu-2

Abiye, ferace, elbise ve tunik modellerinin ağırlıkta olduğu koleksiyonunda, renkli kişiliği ile orantılı olarak her renge yer veren Kübra Tekin, Ataşehir’deki showroomunda misafirlerine koleksiyonunu yakından inceleme imkanı da tanıyor. Kendisine tesetturgiyim.com ekibi olarak başarılarının devamını diliyoruz.

 

kubra-tekin-2014-ilkbahar-yaz-koleksiyonu-4

1

xkubra-tekin-2014-ilkbahar-yaz-koleksiyonu-3.jpg.pagespeed.ic.wGwERqOKvQ

[wa-wps]
Paylaş

Yazım hayatına kişisel bloğuyla başlayan yazar, Modanisa.com'da içerik editörü olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir.

Comments

  1. merhaba bende ileride bir moda tasarımcısı olmak istiyorum çizimlerim herkes tarafından beğenilmekte daha 13 yaşındayım fakat bir koleksiyonum var daha çok ilgimi balo elbiseleri yani kabarık elbiseler çekiyor. fakat biraz daha ilerleme kaydetmem gerek bana yardıncı olabilirmisiniz

    • Yasemin Özkazanç Says: June 2, 2015 at 08:26:11

      Merhaba Rümeysa;
      Şimdiden gelecek hedeflerini koyabiliyor olman, ileride ne kadar başarılı bir birey olacağının göstergesi:) Umarım hazırladığın koleksiyonu bir gün podyumda izleme şansına sahip olabiliriz. Sana ilham katması için balo kıyafetleri hakkında en kısa zamanda bir yazı yazmayı planlıyorum. Dilerim faydalı olur. Kendine iyi bak, yorumların bizim için çok değerli 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *