Kurban Bayramı Kombinleri

05 Eyl 2016

Kurban bayramı gittikçe yaklaşıyor. Yaz tatilinin sonuna gittikçe yaklaşıyoruz. Bir yandan okul bir yandan da bayram telaşı içindeyiz. Her şeyi en mükemmel şekilde halletmeye çalışıyoruz. Bir taraftan kırtasiye listeleri elimizde çocukların ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Tabii ki diğer taraftan biz bayanların kafasını en çok kurcalayan sorulardan birisi bayramda ne giyeceğim? Tesettür Giyim ailesi olarak her bayramda olduğu gibi bu kurban bayramında da bu sorularınıza ışık tutuyoruz. Birbirinden farklı tarzlara uygun kombinlerimizle herkese fikir verebilecek püf noktaları bu yazımızda sizlerle paylaşıyor olacağız.Kurban bayramı kombini

İlk kombinimizde daha klasik bir çizgiyi takip ettik. Bayramlık alışverişine çıktığınızda tercihinizi daha klasik paçalardan yana kullanın. Böylece ilerleyen zamanlarda da sıkça kullanabileceğiniz bir parçaya yatırım yapmış olursunuz. Klasik bir siyah elbisenin modası asla geçmez. Eğer bu klasik ve sade çizgiden uzaklaşmak isterseniz aksesuarlarınızdan birini zıt bir renk ya da tarzda tercih edin. Örneğin çantanızı ya da şalınızı parlak bir renkte tercih ederek kombininize bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Kurban bayramı tesettür kombini

İkinci kombinimiz ise modern minimalist stili benimseyen bayanlar için. Yaz aylarının sonuna yaklaşmamız ile beraber açık renklere özellikle de beyaza yavaş yavaş veda ediyoruz. Bu yazın son demlerini yaşarken beyazı bayram kombininize taşıyarak ona hakettiği sonu yaşatın. Bu sene oldukça moda olan işlemeler özellikle minimalist tasarımlarda can kurtarıyor. Küçük işleme detayları ile canlılık katılan tasarımlar kısıtlı bir çizgiden de uzaklaşmış oluyor. Beyaz gibi iddialı bir rengi tercih ettiğinizde aksesuarlarınızın da en az onun kadar iddialı olmasına dikkat edin. Canlı ve zıt renkler beyaz rengin daha da parlamasını sağlayacaktır. Kıyafetinizdeki detaylara uyumlu renklerde seçtiğiniz aksesuarlar kombininizin bir bütün olmasına yardımcı olur.

bayram kombini

Bazılarımız söz konusu moda olduğunda iflah olmaz bir romantiğe dönüşebilir. Fiyonk ve fırfır detayları, pastel tonlarsa bu stilin en iyi destekçileridir. Eğer siz de naif romantik stili tercih ediyorsanız üçüncü kombinimiz tam size göre. Romantik stilin kilit noktalarından birisi tarz olarak her şeyin bir bütün olmasıdır. Birçok stilde karışık parçalar ahenkli bir sonuç verebilir. Ancak söz konusu romantik stil olduğunda bu kafa karışıklığına sebep olabilir. Bu yüzden genelde aynı çizgide ilerleyen parçaları tercih etmeniz göz yormayan bir kombine kavuşmanızı sağlar.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir