Haftasonu Kombini

01 Kas 2014

Herkese merhaba, hafta sonları çoğumuz için işten, okuldan, şehirden kısacası bizi yoran bütün tekdüzeliklerden arındığımız nadide günler.  Adeta cumadan pazartesiye olan saatler depoyu dolduruyoruz. Telaşsız dingin bir haftasonu için hepimiz bir kahve içmeye ya da pazar kahvaltısına çıkıp dostlarımızla bütün negatif enerjilerimizden kurtulmak için küçük kaçamaklar yapıyoruz.

Sizi bilmem ama bazen benim için öyle bir an geliyor ki ne giyeceğim ki derdinden bir noktadan sonra evden çıkasım gelmiyor.  O yüzden bugün bir çok vücut tipine ve tarza uyum sağlayabilecek bir haftasonu kombini yaptım sizlere;

2014-10-26_00h40_17

 

Trençkot: Zara

Kazak: Mango

Pantolon: Pull&Bear

Ayakkabı: Office

Çanta: Micheal Kors

Şal: Armanda 

 

Trençkot ister tesettürlü ister açık olsun hepimiz için can simidi. Hele de doğru trençkot modelini bulduğumuzda yıllar geçse de ondan ayrılmak istemeyebiliyoruz. İçinde bulunduğumuz mevsim itibari ile de daha bir kıymetli bu aralar. Geceleri soğuk olsa da gündüz dışarı çıkarken trençkot yeterli olacaktır. Son bir kaç senedir boyfirend jeanler moda, bol olduklarından dolayı tesettürlü hanımlar tarafından da oldukça çabuk benimsendiler ki çoğu kişide görür olduk. Bu tarz pantolonların en beğendiğim yanı bir çok ayakkabıyı kaldırabiliyor olmaları. Yani bu kotla babet, sneaker, stiletto gibi birbirinden çok farklı tarzlara sahip ayakkabıları rahatlıkla giyinebilirsiniz. Haftasonu için yapılan bir kombinde kendisi, giymesi, taşıması kısacası her şeyi rahat bir ayakkabı, bir çok seçeneğin kafadan elenmesini sağlıyor bence. Ama siz ben düz ayakkabıyla yürüyemem diyorsanız altına klasik bir stiletto giydiniz mi iş bitmiş demektir.

Malum mevsim sonbahar olunca bordo da kaçınılmaz oluyor. Benim içinse bordo yaz kış en güzel renklerden birisi kırmızının çığırtkanlığının yanında onun o mahzun güzelliği büyüleyici… Hafta sonunda el çantasındansa çapraz çantalar çok daha rahat ve kullanışlı olacaktır. İki üç senedir moda olan uzun ve bol tişörtler/kazaklar da yine oldukça kullanmışlı parçalardan, eşofmanla, etekle, pantolonla kısacası doğru şekilde kullanıldığında her şeyle uyum sağlıyor. Yeşil tonlarında bir şal bence bu kombin için ideal sizce?

xoxo, madam kişot

Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir