Mağaza Kadınca'dan Altın Günü

26 Ağu 2014

magaza-kadinca-altin-gunu-4

Bulgurlu’nun sevilen butiği Mağaza Kadınca, 24.06.2014 tarihinde “Altın Günü” projesini gerçekleştirdi.

Yarım asırdır süre gelen bir türk geleneği olan altın günü; insanların bir araya gelerek, hem aradaki bağı korumak hem de güçlendirmek amacı taşımaktadır. Aynı zamanda bütçelerinden ayırdıkları belli bir miktar parayı veya altını sırası gelen kişiye vermeleri ve birbirlerine destek olmaları demektir. Mağaza Kadınca’da bu geleneğin insanlar üzerindeki etkisinden yola çıkarak, biraz da yeniden şekillendirerek, toplanan geliri yardıma muhtaç insanlarla paylaşma fikriyle güzel bir organizasyon gerçekleştirdi. “Altın Günü” adı altında bir araya gelen konuklar, resmi yardım kuruluşu için bağışta bulundular. Geleneklerimize uygun bir şekilde, Müesser Hanım konuklarına ikramlarda bulundu ve keyifli vakit geçirmelerini sağladı. Toplanan gelir katılımcıların ortak belirleyeceği bir yardım kuruluşuna bağışlanacak ve mağaza kadınca tarafından herkese makbuz dağıtılacak. Ramazan ayı öncesinde yapılan yardım sayesinde, ihtiyaç sahiplerinin en azından küçükte olsa yüzlerinde bir tebessüme vesile olmak istendi. Bizde tesetturgiyim.com olarak mağaza kadıncayı bu duyarlı hareketi için tebrik eder, hayırlı olmasını dileriz.

magaza-kadinca-altin-gunu_1

magaza-kadinca-altin-gunu-2

magaza-kadinca-altin-gunu-3

Neşe Kahramantürk-Esra Seziş Kiğılı-Şüheda Aydın (Şüşütown)

magaza-kadinca-altin-gunu-4

magaza-kadinca-altin-gunu-5

magaza-kadinca-altin-gunu-6magaza-kadinca-altin-gunu-7

Tasarımcı Ayşen Özen, fotoğrafta gördüğünüz elbiseyi bağışlayarak katkı sağladı.

Tüm katılımcılara çok teşekkür eden Mağaza Kadınca sahibesi Müesser Gün, bu projenin devamını diğer tasarımcı arkadaşlardan beklediğini belirtti. “Ben bu işin öncüsü oldum, inşaallah devam ettirilip daha çok kişiye ulaşmamız sağlanır” şeklinde ifade etti.

Mağaza Kadınca hakkındaki diğer haberlerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Marka Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir