Maksi Mantolarla Sıcacık Bir Kış

27 Oct 2015

Soğuk kış günlerinin en önemli parçası paltolar, bu sezon her zamankinden daha uzun. Ayak bileklerine kadar uzanan, sıcak hissettirdiği kadar da havalı duran maksi mantoları, tasarımcıların 2015-2016 sonbahar/kış koleksiyonlarında oldukça sık görüyoruz. Farklı kalıplar, doku, desen ve renk oyunlarıyla ortaya çıkan karizmatik silüetler yanında, sadeliğinden ve minimal tarzından ödün vermeyen modeller de podyumların tozunu attırıyor. Kürk detaylar, kruvaze kesim ve bolca düğmeyle tarzını pekiştiren uzun mantolar, şimdiden sımsıcak geçecek bir kış vadediyor. Kısacası bu sezon kısa kabanlar, şişme montlar out! Diz altından ayak bileğine kadar uzanan maksi mantolar in!

en-trend-2015-2016-tom-ford-sonbahar-kis-modelleri-fotosu-ve-resimleri-NzE0MLong-Coats-for-Women-1maksi-palto

maxi_mantolarrronique-branquinho-2014-2015-fall-autumn-winter-fashion-womens-paris-oversized-coat-pinstripe-dress-skirt-pleats-plaid-tartan-knit-vest-bomber-gloves-01x-1

Peki maksi mantoları herkes giyebilir mi?

Öncelikle uzun kesimli olmasından dolayı kısa boyluların model seçimi yaparken dikkatli davranması gerekir. Oversize kesim ve maksi boyda bir manto yerine kruvaze yaka ve kuplu kesim tercih edilmelidir. Ayrıca koyu ve tek renk seçimi yapılarak da boy orantısı sağlanabilir. Kısacası bu trendi uygularken vücut hatlarına uygun bir seçim ve renk ayrımı ile şık ve zarif görünmek zor değil.

Resim-B-3 Resim-C

Ya istediğim etkiyi yakalayamazsam?

Maksi boy trendini uygulamaktan çekiniyorsanız, öncelikli olarak düz renkler tercih etmenizde fayda var. Desenli ve uzun bir mantoyu her kıyafetle kombinlemeniz de zor olacağından, düz renkler hevesinizi giderecektir. İsterseniz son birkaç sezonun militer akım rengi haki yeşili ya da bej rengi bir palto seçebilirsiniz. Tercihinizi lacivert veya siyah renk gibi kesin etkili renklerden yana kullanmak da bir başka seçenek.

oversized

Sadece topuklu ayakkabıyla mı giyilir?

Uzun boy mantolar sadece topuklu ayakkabılarla giyilecek diye bir kaide yok. Sanılanın aksine sokak modasında bu kural çoktan aşıldı bile. Spor ayakkabılarla da gayet iyi uyum sağlıyor ve daha cool bir tarz kazanmanızı sağlayacak kadar rahat hissettiriyorlar. Şimdi sıra sezonun en gözde parçaları arasından kendinize yakışanı seçmekte. Ben kendim için seçimi yaptım bile. Peki sizin tercihiniz hangisinden yana?

fulllenghtcoats-2

 

[wa-wps]
Paylaş

Yazım hayatına kişisel bloğuyla başlayan yazar, Modanisa.com'da içerik editörü olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *