Mango'dan 5 Farklı Stil

06 Mar 2016

 

Klasik çizgiden bunalanlar için yeni ve derin bir nefes olabilecek stiller fazla uzakta değil. Özellikle yenilikten hoşlanan, ilginç kombinler yapmaktan kaçınmayan, kim ne der algısından uzakta yaşayabilen kadınlar için biçilmiş kaftan olabilecek parçalar bulmak oldukça zor oluyor. Bir tane bulunsa bile, kombin yapmak için uygun materyalleri aramakla belli bir zaman ve efor harcanıyor. Farklı stil için tesettüre uygun olan parçaları seçebilmek çok önemli. Bu yüzden farklı olmak isteyenlere özel, rahatlıkla bulabilecekleri, hatta gidip satın alabilecekleri, tesettür veya muhafazakar giyime uygun olan parçaları bir araya getirdim. Bu sayede kombin yapmak için de uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

İşte iddialı 5  farklı stil !mango 2016 ilkbahar koleksiyonu 1

İlk stil, renk severlere gelsin. Triko-triko kombinlemesi yapılmış olan bu görünümde, iki iddialı renk ve birbirleriyle olan uyumu mevcut. Kalem etek kadar dar olmasa da, düz kesim denemeyecek bir kalıba sahip olan eteğin triko örgüsü, dikey örüldüğü için uzun ve zayıf gösterebiliyor. Bu durum da trikonun olumsuzluğu olan kalın görünümü yok etmeye yönelik. Asimetrik kesimli örgü kazak ile, etek-bluz kombininin hanımlığına genç ve spor bir hava katılmış olunuyor.

mango farklı stil 4

Farklı bir görünüm daha, takım kavramı ile ortaya çıkıyor. Sade, minimal çizgiye sahip olan bu stilde, bol ancak net hatlar ön planda. Kırmızının iddiası ile hareketlendirilmiş olan bu minimal takım, cool görünümü ile de farklı olmayı başarıyor.

mango farklı stil

Bazen dikkat çekmek için fazla değişik fikirler aramaya gerek olmaz. Kesimi ve kumaşından emin olduğunuz bir tunik ile aynı materyalden bir pantolon yeterli olabilir. Bu stilde farklılık katan en önemli detay ise uzun tunik altına oldukça bol bir pantolonun tercih edilmesi. Basık gösterebilecek bu fikri, ipek kumaşın dökümlülüğü ve camel renginin sadeliği ile harmanlamak oldukça mantıklı. Zira bu şekilde gayet şık görünüyor.

mango farklı stil 3

Bazense tek parça, düz ve siyah gibi esprisiz renkteki bir tulumu, gömlekle hareketlendirmek gerekir. Amaç farklı olmak ise şeritli tulumla oduncu gömleği de giyilir.

mango farklı stil 1

Farklı olmanın en kolay yolu, normal kombininize ekleyeceğiniz anormal bir paltodur. Bu hırka veya yelek de olabilir. Artık farklı olan stiliniz ile dikkat çekmenin ve birileri için idol olmanın gururunu yaşayabilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir