Mango'dan Ramazan Ayına Özel Koleksiyon!

06 Haz 2015

DKNY markası 2014 Ramazan ayında Ortadoğuda’ki Müslüman hanımlara özel bir koleksiyon hazırlamıştı. Bir benzerini bu yıl Mango markası hazırladı.

İstanbul’da doğup 1968 yılında İspanya’ya göçen Nahman ve İsak Andic Ermay kardeşlerin 1984 yılında kurdukları ve şu anda 81 ülkede 900 mağazası bulunan, İspanya’nın önde gelen hazır giyim markası Mango; tasarım ekibinde 130 kişi çalıştırıyor ve hiç durmadan koleksiyon hazırlıyor. Marka; dünya pazarına İskandinav ülkeleri başta olmak üzere, Asya ve Güney Yarım Küre’den sonra Arap dünyasında büyük paya sahip.

Ramazan’ın ihtişamının ve bayram ile sonuçlanmasının kadınların giysilerine yansıdığını düşünen marka bu sebeple özel kapsül bir koleksiyon hazırladı ve 8 Haziran’dan itibaren mağazalarda olacak. Koleksiyonda uzun elbiselere, sofistike deri aksesuarlara, dantel ve işlemelere  yer verildi. Marka, koleksiyonla ilgili; ”sadece Müslüman kadınlara odaklanılmış olarak düşünülmesin, sadece daha geniş ve en az diğer koleksiyonlarımız kadar gösterişli, bu sebeple tüm kadınlara hitap etmektedir  ve amacımız farkındalık oluşturmaktır” açıklamasını yaptı.

Mango-ramadan-collection

Mango-ramadan-collection

 

Ortadoğu ve Arap ülkelerinden, Mango markasına dini kullanmaları hususunda eleştiriler yapıldığı kadar, Müslüman kadının farkına varılması ile ilgili olumlu geri bildirimlerde yapıldı.

Mango-Ramadan-Collection Mango-Ramadan-Collection Mango-Ramadan-Collection Mango-Ramadan-Collection

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş

Beykent Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu olan Hacer Sucuoğlu Adıgüzel; İSMEK ve Halk Eğitim'de öğretmenlik ve bölüm başkanlığı yapmış, kariyerine rengarenkkostüm.com'da çocuk kostümleri ve tesetturyakasi.com adresinde yetişkin tasarımları ile devam etmekte ve tesetturgiyim.com sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Yorumlar

  1. meryem diyor ki: Haziran 8, 2015 at 18:59:19

    Bu ürünleri kıbrsta bulunan mango magazasında bulabilirmiyizz

    • Merve Uzun diyor ki: Haziran 9, 2015 at 07:50:29

      Merhaba Meryem Hanım, ürünler sadece Mango online alışveriş sitesinden satışa sunulmaktadır. İyi günler dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir