Mavinin Enerjisiyle Tanışın!

06 Eki 2016

 

Eğer yaşadığınız çevrenin her yeri sadece gri-beyaz ve siyah renkleriyle kaplı olsaydı, içinizdeki hareketliliği ifade edemeyeceğiniz gibi, dış dünyanın etkisiyle ruhunuzda garip bir sessizlik hakim olabilirdi. Oysa, renklerin dünyasıyla karamsar duygular yön değiştiriyor ve yaşamınız hareket kazanıyor. Mesela, bu yazıda mavi rengin, hayatın birçok alanını farklı şekillerde nasıl etkilediğini ele aldım. Çünkü mavinin enerjisiyle hayatı bir başka yaşayabiliyoruz!

Blue Sofa And Table in Study Room

Öğrencilerin çalışma odasına hakim olursa, güçlü bir motivasyon sağlıyor. Özellikle hareketli kişiliklerde belli bir işe odaklanmanın kuralı olan sakinleşme ve rahatlama, maviyle mümkün hale gelebiliyor. Renklerin sahip olduğu enerjiye göre beynimizin farklı bölgeleri harekete geçtiği için, özellikle sınava hazırlanan çocukların bu yeni döneme girerken maviyi odalarında yoğun olarak görmeleri; zihinlerini meşgul eden tüm yoğun düşüncelerden sıyrılabilme imkanı veriyor.  Zihinlerinin daha iyi çalıştığını hissediyor, huzurla işlerine yönelebiliyorlar.

busCANUFITUniversity_of_St._Francis_business_incubator_hosting_business_organization_workshop

Mavinin tertiple de bağlantısı çoktur. Ciddiyeti sever, planlı ve programlı olmayı ister. O yüzden de otorite sahibidir bu renk. Asil olduğu kadar da kararlı… Büyük iş adamlarının şirketlerinde özellikle neden mavinin koyu tonlarını seçtiğine daha iyi anlam verirsiniz o halde.

refka_tunik

Kıyafetleriniz için de mavi enerjisiyle etkileyicidir. Mesela, her haliyle seçilmeyi hak eden bu renk, buz mavisi, deniz mavisi gibi renklere bürünse bile huzur verici ve serinleten yönünden taviz vermiyor ki, özellikle yaz aylarının baş tacı oluveriyor. Bu yüzden de bebe mavisi bir tunikle yapacağınız şık bir kombinasyonla, ferahlığın esintisini sunabilirsiniz çevrenize.

fiore-elbise-mavi-muslima-wear-209539-2

Önemli gün ve geceleriniz için harika bir renktir mavi. Her zaman özel oluşunu koruyan bu renk, değerli ve anlamlı zamanlarınızın en doğru seçimidir. Çünkü zihni parlatır, canlılık verir. Güçlü bir enerjiyle baskın bir duruş sergiler…

lisa-tunik-mavi-mevra-228515-2

Mavinin büyüsüyle, yapacağınız neredeyse her renkle muhteşem bir kombin yakalayabilirsiniz. Nezaketi ve zarifliği sembolize eden bu rengin bir diğer özelliğidir soft renklerle bütünleşmek. Mavinin psikolojisiyle, bu nazik giyiminiz  hareketlerinizi etkileyeceği gibi, çevrenize de pozitif bir atmosfer yaşatır. Çünkü maviyle ruh halinizin yansımaları, sadece kendinize değil; başkalarına da aksedecektir…

 

[wa-wps]
Paylaş

International University of Sarajevo'da psikoloji bölümünden mezun oldu. Bir psikolog olarak hayatı okurken, Ankara Dost Fm radyosunda "Hayat Seferleri" programının yapım ve sunucusu olarak çalışmakta olup aynı zamanda tesetturgiyim.com'da yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir