Merve Dağlı For Ladies 2016 Yaz Koleksiyonu

03 Haz 2016

 

Birçok farklı markanın tesettür büyük beden kıyafetlere de yöneldiğini görüyoruz. Kimileri gerçekten çok başarılı koleksiyonlar ortaya çıkarırken kimileri ise tutunamıyor. Bundaki en önemli püf noktası ise koleksiyonun ne şekilde ve kimlerin elinde yoğrularak biz tüketicilere sunulduğu. Koleksiyon sadece ticari amaçlarla klasik koleksiyonlarında var olan ürünlerin daha fazla kumaş kullanarak yapılmış hali mi? Yoksa, gerçekten biz büyük beden kadınları anlayarak mı yapılmış? Başarılı olan markaların arkasında büyük beden bir kadın olmanın artı ve eksilerini görüp bunların üzerine yoğunlaşan isimler var. Merve Dağlı da bu isimlerden birisi. Merve Dağlı for Ladies markası sektördeki bu açığı en başarılı şekilde kapatanlardan birisi.

flat-02

Markanın ilk gününden bu yana çizgileri diğer büyük beden markalarından daha farklı bir şekilde ilerliyor. Birçok farklı öğeyi içinde barındıran koleksiyonlarında vintage esintiler, romantik ve retro detayların yanı sıra salaş, minimal tasarımlar da bulmak mümkün. Bu senenin yaz koleksiyonu ise ağrılıklı olarak minimalist bir çizgide ilerliyor.

2016-05-28_2103

Koleksiyonda toprak, nude ve pastel tonlar ağırlıkta olmakla beraber yer yer yaza yaraşır renk patlamaları da mevcut. Boydan boya düğmeli haki yeşili elbise ise yazın tek parça giyip çıkmayı seven kadınların severek kullanacağı parçalardan.

merve dağlı elbise

Daha spor parçaları tercih ediyorsanız cepli bir elbiseye ne dersiniz? Bon Bon elbise ince kumaşı ve spor detayları ile yazlık mekanlarda sırtınızdan çıkartmak istemeyeceğiniz parçalardan.

merve dağlı for ladies elbise

Yaza beyaz ve krem tonlarından daha fazla ne yakışabilir? Dikiş detayları ile zenginleştirilen elbise ince kumaşı ve iç açan rengi ile sıcak yaz ayları için ideal. Açık rengi sayesinde her türlü renk ve aksesuar ile kombinleyebilir, farklı mekan ve durumlarda kullanıma uydurabilirsiniz.

merve dağlı for ladies ikili takım

Tunik tercih eden kadınlar için en kolay tercihlerden birisi ikili takımlar. Renklerin aynı olması sayesinde çok fazla uğraşmadan baştan ayağı uyumu hemen yakalayabilirsiniz. Üstelik yine de çok uğraşmış görüneceksiniz!

pileli trençkot

Büyük beden kıyafetlerde genç kadınların bulmasının en zor olduğu parçalardan birisi trençkot gibi dış  kıyafetler.

büyük beden trençkot

Merve Dağlı for Ladies markasının ilk çıktığı günden beri hangi koleksiyonu olursa olsun daima beni kendine aşık etmeyi başaran parçaları ise dış kıyafetleri oluyor.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir