Metalik Renkler Nasıl Kombinlenir

04 Ara 2016

 

Metalik renkler moda olduktan sonra çoğumuz nasıl kombinleyeceğimizi bilemedik. Güzel renkler, özgün kesimlerdeki parçalarla bir araya gelince muhteşem görünümler ortaya çıkarıyor. Ancak gösterişli, parlak ve sıra dışı bu renklerin, kıyafetlerde oluşturduğu karmaşa, kombinlerin zorlayıcı olmasına neden oluyor. İşte ben de, bu durumdan yola çıkarak metalik trendini abartıya kaçmadan nasıl yakalayabileceğinizi, günlük kombinlerinizde nasıl dozunda kullanabileceğinizi aktarmak için 3 farklı kombin hazırladım. İşte metalik renkler ve kombinleri!

Metalik trendini en kolay ayakkabı ve çantalarınızla yakalayabilirsiniz. Ufak parçalar olduğu için, abartmadan ve kombininizi yormadan, uyumlu bir şekilde kullanmanız oldukça basit. Burada dikkat etmeniz gereken bazı ufak noktalar var. Örneğin; ayakkabınızın modeli hangi tarzsa, kombininiz ona uygun tarzda olmalı. Rengin metalik olması, spor ayakkabının feminen bir elbise ile kombinlenmesini gerektirmez.

metalik-renkler-nasil-kombinlenir-2

İkincisi; gold ayakkabı ile sıcak tonlardaki kıyafetleri kullanmak lazım. Aynı şekilde gümüş rengi ayakkabılarla da soğuk tonlu kıyafetler uyumlu olur. Örnekteki kombinde gümüş rengi ayakkabılar ile, soğuk bir renk olan lacivert-mavi tonlarını kullandım. Aynı zamanda spor kombin altına uyumlu loafer ayakkabılar tercih ettim. Loafer ayakkabılar, spor kombinlere birazcık maskülen bir tarz katıyor ve kombini güçlendiriyor.

Dikkat edilmesi gereken son nokta; metalik rengin tek bir parçada hakim olması gerekliliği. Örneğin, bu kombinde gümüş ayakkabılar ile yine gümüş bir çanta değil, onun önüne geçmeyecek siyah mat çanta tercih ettim. Bu sayede odak noktası ayakkabılar oldu, metalik renk bir kargaşa yaratmadı.

metalik-renkler-nasil-kombinlenir-3

Sıradaki kombinde son haftaların en moda parçası metalik renk ile piliseli eteği kullandım. Bu kombinde dikkat çeken nokta, metalik renklerin sporlaştırılabilmesi ve günlük hayatta rahatlıkla kullanılabilmesidir.

metalik-renkler-nasil-kombinlenir-1

Son kombin, daha feminen ve ağır. Bunda, metalik renklerde en göze çarpan ve en cesaret isteyen parça olan deri ceketi kullandım. Deri ceketlerle birlikte kullanılan etek, pantolon, üst giyim tarzı yardımcı diğer giysiler; mümkün olduğunca az detaylı ve sade olmalı. Yani, ceketin gösterişi ile yarışan herhangi başka bir parça kombinde bulunmamalı. Bunun yerine, üst bedeninizi karmaşadan kurtaracak, cekete yakın renklerde mat bir şal tercihi daha uygun olacaktır.

 

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir