Metalik Renkler Sezonu

13 May 2016

 

Işıltılı bir sezonun ardından, baharın getirdiği enerjiyi yansıtacak en uygun ışıltı, metalik renkler ve metalik yansımalar oluyor. Evet, bu yıl göz alıcı ışıltılarla donatılmış aksesuar, ayakkabı ve çantalarla geçti denebilir. Yeni sezon koleksiyonlar renk kombinasyonlarının içinde canlanmış olsalar da, genç stil havasının en çok yakıştığı bu mevsime, metal renklerin asiliği katılmasa olmazdı.

metalik renkler ceket

Metalik renkler, kullanım alanı ve şekline göre farklılık gösterebilen bir renktir ve değişik tarzlara bürünebilir.  Verdiği enerjik ve genç hava, cool duruşunu oluşturan en önemli unsurdur.  Aslında 70’lerde ve 80’lerde ön plana çıktığı bilinir. Çünkü o yıllarda batı dünyasında kural tanımayarak ve erkeksi giyinmek, özgür kadının en önemli özelliğiydi.

Heralde 70’ler ve 80’lerdeki bomber ceketlerde hayat bulan metalik rengin asiliğinden ötürü, metalik renkler bugün çoğu bayanın tercih etmekte zorlandığı bir renktir. Özellikle tesettür giyim içerisinde yeterince malzeme bulamamış olması büyük bir unsur. Ancak bu durum metalik renklerden uzak durulması gerektiği anlamına gelmiyor. Elbette doğru kombin ve doğru şekillerde metalik renk, sizler için vazgeçilmez ve gün kurtarıcı önemli bir ipucu olabilir.

metalik renkler 1

Örneğin kombininizde en fazla 2 tane metalik renge yer ayırın. Bu sayede karmaşadan uzak, sade ancak gösterişli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Aksesuarlarda metalik renkler kullanırken kendinizi serbest hissedebilirsiniz. Düz renk, esprisiz, sade bir tuniğe metalik bir kemer taktığınızda sade şıklıktan feminen şıklığa adım atmış olursunuz.

Ya da genç ve cool görünüm istiyorsunuz, metalik bomber ceketinizin altına siyah dar kesim bir etekle bu görünümü elde edebilirsiniz.

metalik renkler

Daha az cesaretliyseniz ve çizginizin dışına fazla çıkmak istemiyorsanız sadece ayakkabınızla büyük fark oluşturabilirsiniz.

metalik renkler şal

Tesettür giyimin metalik renge en rahat uyarlanan parçası, hiç kuşkusuz şallar oluyor. Kot ceketinizle metalik renkte parlak ipek şalınız eşlik etsin. Ayrıca portföy metalik çanta ile daha göz alıcı görünebilirsiniz.

metalik renkler etek

Metalik rengin aksesuarlarda kullanımı alışılmış bir görünüm. Oysa ki yeni sezon ayakkabıların birçoğunda metalik renk başlı başına kullanılmış. Bunun dışında metalik payetli tunikler, ceketler ve metalik boyanmış kumaşlardan yapılan etekler diğer göz alıcı trend detaylarından.

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir