Mezuniyet Balosu için Elbise Önerileri

05 May 2016

 

Mezuniyet zamanı geliyor. Birçoğumuzun anılarında önemli yer tutacak olan mezuniyet, yıllar sonra fotoğraflarımıza baktığımızda bile kendimizi güzel görmemiz gereken en özel anlardan bir tanesi. Bu yüzden mezuniyetin en önemli organizasyonu olan mezuniyet balosu için tercih edebileceğiniz, birçok farklı zevke hitap eden ve birbirinden güzel elbiseleri sizler için bu yazıda bir araya getirdik.

Mezuniyet balosu, genelde akşam yapılan bir organizasyondur. Bu yüzden akşam şıklığına yaraşacak bir elbise seçmek gerekir. Elbette ki organizasyon yeri bu konuda önemlidir. Ancak hemen hemen her mekanda, konsept mezuniyet balosu olunca özenli, şık ve normalden bir tık daha ağır görünecek abiye elbiseler tercih edilir.

Abiye elbisenizi seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar var. Örneğin yaşınız… Bu yazıda üniversite mezuniyet balosu için tercih edilmesi uygun olabilecek elbiseleri ele aldık. Yine de genç ve duru olan güzelliğinizi kapatmayacak, yaşınızı büyütmeyecek elbiseler seçmeniz mühim. Yıllar sonra ”Keşke…” dememek adına aşırı abartılı ve kadınsı modellerden kaçmak gerekli.

Bir başka dikkat etmeniz gereken nokta, elbisenizin rengi. Renkler ve cilt tonunuz birbirine uyumlu olmalı. Bu, doğru elbiseyi seçmenin, sizi yorgun ve renksiz göstermemesi adına önemli bir başlangıç adımıdır.

Elbiseleri daha detaylı incelemek ve sipariş vermek için üzerine tıklayabilirsiniz.

mezuniyet balosu 1

mezuniyet balosu 10

Bu iki model de, mint yeşilinin muhteşem genç ve soft etkisini taşıyor. Hem yaz için oldukça uygun, hem de tam bir genç kız havası katarak mezuniyet balosunda saf güzelliğinizi ön plana çıkaracak.

mezuniyet balosu 4

mezuniyet balosu 7

Soft renkler, hiçbir zaman geri planda kalmayacak olan renklerdir. Yani zamansız renkler denebilir. Özellikle beyazın duru ihtişamı, tek başına dikkatleri üzerinize çekecektir.

mezuniyet balosu 3

mezuniyet balosu 8

Balık model elbiseler oldukça asil bir görünüm sergilerler. Ancak vücut tipinizin uygun olması önemli bir husus.  Balık model elbiselere canlı renkler de eklenince oldukça dikkat çekici bir görünüm elde edebilirsiniz.

mezuniyet balosu 5

Koyu renkten vazgeçmeyenler, zümrüt yeşilinin ihtişamını tercih edebilirler. Daha ince görünmek ve daha asil durmak, bu elbisenin vaad ettiği görünümler.

mezuniyet balosu 6

Floral desenlerin ışıltıyla birleştiği gece mavisi elbise, mezuniyet balosu için oldukça görkemli bir tercih olacaktır. Asla abartı durmayacak ve fazla kadınsı görünmeyecektir.

mezuniyet balosu 9

İşte tercih edilebilecek oldukça şık, bol işlemeli ve parıltılı bir abiye elbise modeli daha! Belindeki altın sarısı incecik kemer detayındaki zariflik bile elbisenin asil görünümü için yeterli.

Mezuniyet balosunda kendinizi çok iyi hissetmek, özen gösterdiğiniz o özel akşamda hiçbir şeyden pişman olmamak için en önemli eylem; elbise seçmektir. Elbiseniz içinize sindiyse, artık ayakkabı, şal ve aksesuar seçiminizi yapabilirsiniz. Tavsiye; elbiseyle yarışmayacak sade kombin parçaları seçmek… Bu sayede elbiseniz başka tarz görünümlere kaymamış, elbisenin asilliğini ve duruşunu bozmamış olursunuz.

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir