Mezuniyet Makyajını Kendin Yap!

03 Tem 2017

Yıllarca sabahın ilk ışıklarıyla evden çıkıp koşarak yetiştiğiniz dersler sona erdiğine göre artık bir sonraki adıma hazırlanma vakti gelmiş demektir. Sınav stresinden arta kalan azıcık zamanda aylar öncesinden seçilen mezuniyet kıyafeti dolapta kep atılacak günü beklerken yıllar sonra fotoğraflara baktığınızda kuaförün makyajınızı istediğinizden ne kadar farklı hale getirdiğini düşünmek istemiyorsanız pekala kendiniz yapabilirsiniz.

Kusursuz makyajın temel şartı neme doymuş cilt olduğu için makyaja başlamadan en az on dakika önce krem sürmeniz gerekiyor. Kuru ya da kuruya dönük bir cilde sahipseniz o gün aralıklarla ince katlar halinde nemlendirici sürmeniz makyajın pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

Makyajın kalıcı olmasını istiyorsanız bütçenize ve daha da önemlisi cilt tipinize uygun bir baz edinmenizde fayda var. Çok sık makyaj yapan biri değilseniz indirimde erkek tıraş sonrası losyon satın alıp onu baz olarak kullandıktan sonra babanıza hediye edebilirsiniz. Tıraş sonrası losyon yapısı sayesinde ciltteki nemi korurken makyajın tutunmasını sağlayarak bariyer görevi görüyor ve makyaj bazı olarak satılan kozmetik ürünlerden çok daha uygun fiyatlı olduğu için cep yakmıyor.

Kapatıcı ve fondötene ayrı ayrı para vermek yerine iki ürüne ayıracağınız bütçeyle kaliteli bir kapatıcı alıp bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Sivilce izi, göz altı morlukları gibi yoğun kapatıcılık gerektiren yerlerde kapatıcıyı tek başına uygulayıp yüzünüzün geri kalan kısmına kapatıcıyı nemlendiriciyle incelterek kullanabilirsiniz. Cilt ürünü tercih ederken flaşlı fotoğraf ihtimalini hesaba katarak SPF 20 ve altında güneş koruma faktörü olan seçenekleri gözden geçirebilirsiniz.

 

Gençliğinizi vurgulamak için toz ürünlerden kaçınarak krem allık ve aydınlatıcı kullanmanızı öneriyoruz hatta allıkta da eskiden sık sık yapıldığı gibi ruj kullanabilirsiniz. Tek bir ürünü birden fazla amaç için kullanarak bütçenizi aşmadan en kaliteli ürünleri koleksiyonunuza ekleyerek cildinizi mümkün olduğunca koruyabilirsiniz.

Fotoğraflarda yüz hatlarının daha net çıkması için kontör yapmaya ne dersiniz? İnternette sayısız uygulama videosu bulabileceğiniz kontör makyaj artistleri tarafından çok uzun yıllardır kullanılan pratik bir belirginlik sağlıyor. İlk bakışta gözle görülemeyecek hale gelene kadar dağıttığınızda oldukça doğal bir görüntü yakalayarak fotoğraflarda kusursuz çıkabilirsiniz.

Duygusallaşıp ağlamanız muhtemelse ya da çok terleyen biriyseniz tercihinizi suya dayanıklı maskaralardan yana kullanmanız göz makyajının dağılmasını önleyecektir. Far ve eyeliner kullanmayı düşünüyorsanız farda toprak tonları gibi yapay durmayan renkler uygulayabilir, keskin bir eyeliner görüntüsünden kaçınmak için kesik uçlu fırçayla koyu renk farı eyeliner olarak tercih edebilirsiniz. Unutmayın makyajda kural yoktur bu yüzden istediğiniz ürünü aklınızdaki sonuca ulaşacak şekilde kullanabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir