Milyon Dolarlık Çizgiler

15 May 2015

Bildiğiniz gibi Louis Vuitton‘dan ayrılan Marc by Marc Jacobs, milyon dolarlık bir dava ile karşı karşıya. Spor devi Adidas‘ın alametifarikası sayılan üç çizgiyi yine spor kıyafetlerin üzerinde kullanan Marc Jacobs, kendisini dört çizgi kullandığını dile getirerek savundu. Ancak kullanım şeklinin Adidas‘a benzerliği gözden kaçmadı.

Milyon dolarlık davalarla karşı karşıya kalmayacağımız, keyifle kullanabileceğimiz çizgili parçaları sizin için seçtim. Tabii favorimi her zamanki gibi sona saklayarak 🙂

Önce ülkemize sonra da Dünya Modasına  bakarak fikir edinelim..

Kayra-Tesettur-Giyim

Zayıf görünmek isteyen bayanlara öneriler verilirken çizgili giymeyin diyorlar ya, giymeyelim diye yapıyorlar inanın 🙂 En iyisi bir mağazada düzgün kesime sahip çizgili bir parçayı deneyin. Bana hak vereceksiniz. Kayra bu sene çizgileri sıkça kullananlardan… Trend alarmı ise yine benden: çizgilerin simetrik kullanılmadığı kıyafetler daha trend.

Refka-tesettur-giyim

Simetriden hoşlananlar ise aradığını Refka’da bulabilir. Büyük beden tunik isteyen hanımlar ise görsele tıklamalı. Şimdiden yeni sezonun tükenenleri arasından bedeninize uygun olanları kaçırmamak için göz atın.

Bilirsiniz moda kendi kendini yenilikler katarak tekrar eder. Dolabınızdaki çizgili parçaları çıkarıp, canlı renklerle kombinleyebilir, ya da tek bir tunik ile, stil bir görünüme son noktayı koyabilirsiniz.

Aker-tesettur-giyim

Aker 2015 eşarp modelleri sezonun iki trendini yakalamanızı sağlıyor. Çizgiler ve yağlı boya tablo gibi duran desenler.  Bu benim de severek kullandıklarımdan. Her renge uyum sağlayacak eşarplar seçmeyi seviyorum. Kıyafete uyumlu eşarp aramaktan kurtarıyor. Yine bir trend alarmı verecek olursam bu yaz beyaz olan her parçaya alıcı gözle bakın derim. Baştan aşağı bembeyaz ve rengarenk bir eşarp çok zarif bir görünüm elde etmenizi sağlayacak.

Biraz da dünya çizgi çizgi mi bakalım…

Moda

Victoria Beckham, Newyork moda haftası ilkbahar-yaz kreasyonunda çizgili elbiselere yer verenlerden sadece biri. Monokrom ve minimal tasarımları sevdiği her defasında belli oluyor. Biz bu tarz etekleri geçen sene kullanmaya başladık desem bana katılırdınız. Yine de hakkını vermek gerek. Eteğin neredeyse uç tarafında olan çizgiler, kilolu görünmek istemeyenler için zekice konumlandırılmış. Hem beyaz, hem de enine çizgili giymek isteyenler için…

valentino

2015 Valentino çanta modelleri de çizgilerden nasibini aldı. Esasında geçen seneden beri bu akımın ayak seslerini duyar gibiydik. Bu sene göze çarpan fark, rengarenk modellerle çizgilerin bütünleşmesi.

Moda

Dünya’nın çeşitli yerlerinde sokak modasına bakacak olursak, ekranlarda moda adına söylenen klişelerden çok uzak bir stil dikkatimizi çekecek. Üstünüzde tek bir star parça olsun kuralını yıkmış hatta ezip geçmiş. Çok az makyaj, bir arada olmayan, ama bütüne bakınca harika duran desen ve çizgiler…

Belki çantalarımıza o çizgileri koyamayabiliriz ama Türk kadını kotunu dolaptan çıkarır, paçalarına bile iğne oyası işler 🙂

Anlayacağınız, benim favorim maharetli Türk kadını. Bunun yansımasını sokak modasında daha fazla görmeyi umuyorum.

Daha fazlası için tesetturgiyim.com‘u takipte kalın.

Hija’dan sevgiler…

 

 

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir