Mine'nin Dünyası

26 Ağu 2014

 

Minenin Dünyası; özel günlerinize sihirli dokunuşları ile hallerinizi gerçekleştiriyor. Peki ya Mine Sepin kimdir? Bu işe nasıl başladı? Bunları merak edenleriniz mutlaka vardır. Bizde sizler için Mine Sepin ile Minenin gizemli dünyasını konuştuk.

Merve Uzun: Mine Hanım kendinizden ve bu işe nasıl başladığınızdan bahseder misiniz?

Mine Sepin: 1973 Eskişehir doğumluyum. İçinde bulunduğumuz zamana göre küçük denilebilecek bir yaşta, evlenmenin hiç aklımda olmadığı bir dönemde, 18 yaşında evlendim. Erken yaşta bir de “Anne” oldum. Kızımla beraber büyüdük diyebiliriz. Erken evlenip genç yaşta anne olmak, hayatımdaki pek çok ideali ve hayali ertelemek zorunda bıraktı beni. Ve bu benim içimde hep bir ukte olarak kaldı. Bu arada yılların nasıl geçtiğini anlamadan 3 kız annesi oluverdim. 30 yaşında üniversite sınavına girdim ve işletme okudum. Bu hayatımda ötelediğim ideallerimden biriydi sadece. Ama yaptığım üniversite tahsili de hayallerimi gerçekleştirmeye yetmedi. Bu arada; kızlarım büyüdü ve bir baktım ki 39 yaşındayım. Hayat elimden uçup gitmeden bir şeyler yapmalı, kendimi kendime kanıtlamalıydım. Ve bir gün artık hayallerime ulaşmam gerektiğini karar verdim. Bu kararım neticesinde “Minenin Dünyası” doğdu.

Oldukça zevkli ve eğlenceli bir işiniz var… Minenin Dünyasında neler yapıyorsunuz?

Benim yaptığım iş bir çeşit tasarımcılık. Butik sabun butik kurabiye ve aldığım organizasyonlardaki ayrıntıları tasarlıyor ve hazırlıyorum. Bebek Baby shower doğum günü söz, nişan, nikah, kına geceleri, romantik ve kurumsal olarak çalışıyorum.

Sloganım ” Yeter ki Siz Hayal Edin’’ tasarımlarımda müşterilerin istek ve önerilerini dinliyor ve değerlendirmeye alıyorum. Bunun yanında doğum fotoğrafçılığı olan hayalimi hobi olarak dünyama kattım. Kadın ve anne olmanın verdiği özellikleri işimde kullanıyorum.  Bu da işimi daha özel ve daha eğlenceli hale getiriyor.

Ürünlerimi müşterilerime kargoyla yolluyorum. Şehir dışı organizasyonlarında da çalışıyor tüm organizasyonlar ile bizzat ilgileniyorum. Zevkli, eğlenceli ama bir o kadar da yorucu bir iş benimkisi. İşimi seviyorum

Sıkıntı çektiniz mi ilk başladığınızda?

Ben işe başladığımda zorlandığım çok zaman oldu.  Çok yabancı olduğum bir dünyaya balıklama dalmıştım ve çok tecrübesizdim. Hayallerim dışında inanın hiçbir tecrübem yoktu. Herkes bu işi yapabileceğime yürekten inandı. Ben şuna inanıyorum ki, her kadının içinde mutlaka keşfedilmemiş bir cevher vardır, yeter ki onu ortaya çıkarmak istesin. Tabi en önemlisi ailesi, sevenleri ve sevdikleri yanında olsun. Ben işin başındaki bu zor zamanları sevgiyle aştım.

İş hayatına atılmak isteyen bayanlara nasıl bir tavsiye de bulunabilirsiniz?

Şunu söylemenin yerinde olacağını zannediyorum.

‘’Hayatta hiçbir şey imkânsız değildir, yeter ki isteyin içinizdeki sese kulak verin zaman geçmeden ömür bitmeden sadece kendiniz olmayı seçin sonrası kendiliğinden gelecektir’’ . Tüm bayanlara içlerindeki cevheri fark edip biraz çaba ve sabır göstermelerini tavsiye ediyorum.

Hem bir kadın hem bir anne hem de 3 kız büyütmüş bir ebeveyn olarak benim düşüncem kadın olarak hangi yaşta olursak olalım hayallerimizden ideallerimizden asla vazgeçmemeliyiz. Kendine güvenen her kadının bir gün mutlaka hayallerine kavuşacağına inanıyorum.

Şu son söz her zaman düsturum olmuştur;

Tesadüfle tevafuk arasında koskoca bir kadere iman vardır. Eğer bu kaderimizde varsa buna ulaşmaya kimse engel değildir, olamaz. Ve hayatta hiçbir şey tesadüf değildir.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Son olarak şunları söylemek istiyorum; Allah’a inanmalı, dayanmalı, güvenmeli ve ancak ondan yardım dilemeliyiz. Gerisi mutlaka gelecektir. Şu dörtlük hepimize bir ışık, bir umut, tutunacak bir dal olacaktır.

“Hak şerleri hayr eyler

Zannetme ki gayr eyler

Arif anı seyr eyler

Mevla görelim neyler

Neylerse güzel eyler.”

minenin-dunyasi

minenin-dunyasi-2

 

minenin-dunyasi-5

minenin-dunyasi-7

minenin-dunyasi-8

minenin-dunyasi-9

minenin-dunyasi-11

 

minenin-dunyasi-13

 

 

 

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir