Mithra Cave Hotel Cappadocia ile Tanışın!

09 Kas 2015

Mithra Cave Hotel Cappadocia, Kapadokya’nın kalbi olarak bilinen Göreme kasabasında yer alan tek alkolsüz özel tesis belgeli otelidir. Kapadokya’nın tarihini barındıran ve manzaraya hâkim en yüksek noktasında bulunan Mithra Cave Hotel, orijinaline uygun olarak restore edilmiştir.

Bölge halkı, Hitit öncesi dönemden itibaren Kapadokya mağaralarını oluşturan kesme taşlardan yapılmış bu mağaralarda ya da taş evlerde yaşamaktadır. Mithra Cave Hotel’de, kendine has, dar ve kıvrımlı taş merdivenlerden oluşan, her biri birbirinden farklı taş ve kaya odalara sahip bir tesis olma özelliği taşıyor. Bu sıra dışı odaların yerel özelliklerine saygıyla özen gösterilirken, bir yandan da sıcak geleneksel bir yaklaşım ve özgün bir stil benimsenerek yenilenmiş ve dekore edilerek misafirlerine kapılarını açıyor.

Mithra Cave Hotel, bir taraftan kendisine özgü tarihiyle uyum içerisinde modern özellikler ilave ederken, bir taraftan da yerel mimarinin özgün karakteristik özelliklerini de koruyor. Odaları ise, tamamen misafirlerin konforu göz önünde bulundurularak Kapadokya mağaraları içerisinde yapılmış. Mithra Cave Hotel, dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerine Kapadokya’ya özgü bu evlerin en iyisi sunuyor.

Otelin civarında Kapadokya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini en iyi şekilde yaşayabileceğiniz çok sayıda yürüyüş ve manzara alanları bulabilir,  Göreme kasabasının en yüksek noktasında yer alması sebebiyle, Göreme Açık Hava Müzesi’nin en güzel manzarasını yakalayabilirsiniz. Ayrıca gün doğumuyla birlikte Kapadokya’nın büyülü manzarasını unutulmaz hale getiren yüzlerce balonun uçuşunu izleyebilirsiniz. Balona binmenizi ve bu eşsiz deneyimi de yaşamanızı öneririz.

Kapadokya’da muhafazakar tatil yapmak isteyen ailelerin tercihleri arasında ilk sırada yerini alan Mithra Cave Hotel, masal gibi bir tatil imkanı sunuyor.

Mithra Cave Hotel Cappadocia

Mithra Cave Hotel Cappadocia

fed5ae57f5da7530cb833afe63bfbdda

Mithra Cave Hotel Cappadocia

Mithra Cave Hotel Cappadocia

Mithra Cave Hotel Cappadocia

Mithra Cave Hotel Cappadocia

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir