Moda Gezegeninde Neler Oluyor?

06 Kas 2015

Giyim ve yaşam tarzı ile belli bir sofistikasyona ulaşmış kadınların moda dergisi Hayyat; her ay dünya modası ve trendlerini okurları ile buluşturuyor… Moda dünyasından son haberleri, stil önerileri ve alışveriş tüyolarını bulabileceğiniz Hayyat; buram buram trend ve stil kokan sayfalarıyla moda gezegeninin kapılarını sonuna kadar açıyor.

Türkiye’de muhafazakâr giyim denilince akla gelen isimlerden biri olan Hayyat Dergi, Kasım sayısıyla da kadınların giyim ve yaşam tarzlarına yön veriyor. Kasım sayısında “Minimal Modernizm” konsepti ile pratik, yalın ve çabasız şıklığın anahtarlarını sunarken, ekonomik, kaliteli ve en önemlisi ulaşılabilir parçalara vurgu yapıyor. Dünya trendlerini sokak modası ile harmanlayan Hayyat, “Dokular Podyumdan, Siluetler Sokaktan” diyerek modanın en çok sevdiği sonbahar/kış sezonunu güçlü görünümler ve ayakları yere basan stillerle yansıtıyor. Kasım sayısında kısaca bahsettikten sonra dergide bu ay neler var kısaca göz atmaya ne dersiniz?

Hayyat_Dergi_Kasim_Sayisi

Oyun Kuran Parçalar

Sezonun en özel parçalarına bir de yatırım gözüyle bakın. Klasik moda parçalarının 2015 versiyonlarına yatırım yapmak ve kaçırmak istemiyorsanız, indirimleri beklemeden sezon ortasında gardırobunuza ekleyin. Önümüzdeki yıllarda dolabınızda çok iş görecek parçalar burada!

Dokular Podyumdan, Siluetler Sokaktan

Modanın en çok sevdiği sezon Sonbahar/Kış son süratle devam ederken; podyumlardan sokağa yansıyan güçlü siluetler eşsiz dokuların ve tasarımların izinde ilerliyor. Sezonun yakasını bırakmayan bohem ruh daha göz alıcı ve burjuvazi bir hal alırken, retro hiçbir zaman kan kaybetmiyor. Klasik duruşunu bozmak istemeyenler daha cool veya daha hanım hanımcık görünmeyi tercih ederken, gençler enerjilerini yüksek tutacak renkli ve pop parçalara yatırım yapıyor. Peki sizin tercihiniz bu sezon hangi siluet olacak, podyumdan mı yoksa sokaktan mı?

OYUNKURAN-PARCALAR-HAYYAT-DERGI

 

Okula Dönüş: Preppy Stili

Okul günlerinizin rahatlığını özlediyseniz size güzel bir haberimiz var. Yeniden gündeme gelen okula dönüş modası, istediğiniz gibi giyinmeye olanak tanıyor. Fakat ilk gençlik yıllarınızdaki umursamaz ve salaş tarzı bir yana bırakın ve bu oyunu da kuralına göre oynayın!

OKULA-DONUS-PREPPY-HAYYAT-DERGI

Bugün Yaşasa Ne Giyerdi? Hürrem Sultan

Hürrem Sultan’ı yalnızca dizide görmüş olduğunuz kadarı ile tanıyorsanız çok yanılıyorsunuz çünkü Hürrem Sultan hayırsever ve dindar bir kadındı. Devlet yönetiminde söz sahibi olmuş olsa da asla padişahın kararlarını değiştirmedi. 7 yaşında saraya gelen Hürrem Sultan özel olarak eğitim almıştı ve Türkçesi de çok düzgündü. Peki bugün yaşasa ne giyerdi?

Hurrem_Sultan_Hayyat_Dergi

 

Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Marka Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir