Moda, Trend ve Stil Üçgeni

26 Aug 2015

Hiç düşündünüz mü sizin için hangisi daha önemli? Sezon trendlerine göre giyinerek şık olmak mı, zamansız ve kendine has bir tarza sahip olmak mı? Çünkü bu soruyu cevaplarsanız dolabınızda daha çok yer açıldığını fark edeceksiniz. İlk şıkkı tercih ederseniz ikincisinden daha kıvrak bir zekaya ve kombin gücüne sahip olmanız gerekebilir. Aksi halde rüküşler kategorisine girebilirsiniz. Çünkü klasik parçalarla elde ettiğiniz cool bir duruştan çok daha fazlasını istiyorsunuz demektir.

Sürekli yeni trendleri takip ederek, ünlü markaların pahalı tasarımlarına göz gezdirmelisiniz. Tüketim çılgınlığının zirve noktasına ulaştığı günümüzde bu yorucu zevke kapılmak her yiğidin harcı değil.

Womens-New-Fashion-Trends-1 4041788151_c8b2fb738d_o

Eğer ikinci şık size daha mantıklı geliyorsa, doğru yoldasınız demektir. Yani zamansız ve kendine has bir tarza sahip olabilmek her ne kadar zor gözükse de bir o kadar kolaydır. Kullanışlı ve modası geçmeyen güçlü klasikler her sezon yapacağınız ufak dokunuşlarla stilinizi yenilemenizi sağlayacaktır.

Nihayet günümüz modası da bu yönde çıkardığı trendlerle eskiyi yeni hale getirmeye devam ediyor. Önce second hand yani ikinci el butiklerin öne çıkması, sonrasında vintage akımı ile daha şirin bir hale dönüştürülen “klasik her zaman modadır” mantığı bu tercihimizi destekler nitelikte. Basit parçalarla doğru kombinler yapabilmek, pahalı ve marka giyinerek şık olduğunu düşünenlerden bir adım önde olmak demek.

images ipekyol36

Şık giyinmek için bunun eğitimini almanız gerekmez. Daha kaliteli görünmek için pahalı markalardan giyinmeniz de sizi aklamayacaktır. Yapabileceğiniz en akıllıca şey günün trendlerine ve stil önerilerine göz atarak, örnek kombinleri kendinize uyarlamak ve neredeyse her ay bir yenisi empoze edilen “işte bu moda” kavramından uzaklaşmak. Bir süre sonra vücudunuza yakışan tarzı bulacak ve pahalı parçalardan aldığınız zevki anımsamayacaksınız. Unutmayın; geçici olan moda, kalıcı olan stildir!

[wa-wps]
Paylaş

Yazım hayatına kişisel bloğuyla başlayan yazar, Modanisa.com'da içerik editörü olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *