Modada Etnik Esintiler

10 Kas 2015

Anadolu’nun her köşesindeki kadınların işlediği o etamin örtüleri hepimiz biliriz. Nakışlara renk katan ipliklerin oluşturduğu desenlerde geçmişi yaşatmayı çok sevmiştir Anadolu kadını. Etnik dendiğinde birçoğumuzun zinhinde adeta şimşekler çakar. Hemen baklava dilimli desenler, kilimdeki üçgenler, mavili-kırmızılı karışık renkler etniğin kokusunu hissettirir. Nostaljiyi, eskiyi, yaşanmışlığı çok severiz ve tarzımıza her dönem yansıtırız. Eski işlemeler kalmadı dense bile eskiye dair en ufak bir kırıntıyı hayatımıza dahil etmekten keyif alırız. Çünkü biz yaşanmışlığı, o kokuyu daima severek kullanırız. İşte, 2016 sezonunda etnik esintiler fırtına gibi  karşımıza çıkıyor. Şimdiden birçok tasarımcı koleksiyonlarını podyumlarda göstermeye başladı. Sadece koleksiyonlar değil; markalar, firmalar da tüm hızıyla üretiyor. Kilim desenler, etamin nakışlar, birbirinden ayrı renklerle dolu bir sezona hazırlık yaparak  tarzınıza etnik bir dokunuş yapabilirsiniz. Bizde sizin için giyebileceğiniz etnik dokunuşlu kıyafetleri derlemeye çalıştık. Hep birlikte göz atalım.

etnik-elbise--karisik-desenli--minel-ask-80362

etnik-etek--siyah-benin-137924-4

etnik-desenli-tunik--lacivert--neways-149942-1

etnik-desenli-tunik--lacivert--refka-156925-29

yarasa-kollu-tunikhakibenin-149611-1

etnik-desenli-kislik-kap--bordo--beha-tesettur-158286-1

Tunik, elbise, kap ve kışın kurtarıcısı olan dış kıyafetlere kadar tüm tesettür giyim modellerinde etniği en ufak detayına kadar görmek mümkün.

-153523-1

Trençkotlara kadar yer alan etnik esintiler moda severlerin ve tasarımcıların ilham kaynağı oluyor.

viskon-nervurlu-uzun-tunik-bordo--etnik-esintiler-126000-1

Etnik sadece desen değildir. Etnik yeri geldiğinde bir kumaştır. Çünkü etnik bir döneme damgasını vurandır ve yeri geldiğinde tekrar karşınıza çıkar. O yüzden şile bezi bir etnik olarak aklımızda kalanlar arasında. Birbirinden güzel etnik modelli tasarımları görmek için tıklayınız.

 

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir