Modada Grunge Esintisi

08 Oca 2015

image

1980 ve 90’lı yıllarda müzik olarak başlayan akım, müzisyenlerin giyim tarzını beğenen benimseyen fanlarının da aynı şekilde giyinmesiyle başladı. 2010 yılında tamamen yaygınlaşan giyim tarzı moda’nın vazgeçilmeyen stilleri arasında halen devam etmekte.
Grunge tarzı umursamamak anlamının da altını çizerek bu yılda modanın başını çekiyor.

image

Peki grunge tarzı nedir ve nasıl oluşur?
Grunge; Geniş vatkalar, kabarık saçlar, yırtık çoraplar kirli özensiz ve oldukça ucuza satın alınabilecek şeyler. Dilenci modası olarak da bilinen grunge tarzının en belirleyici özelliği yırtıklar ve delikler.

 

image

 

Grunge bir tarz yaratmak için Katkat giyinmek gerekiyor ekose desen bu akımın en önemli vazgeçilmez parçası Jean’lerimizi kendimizin yırtmamız yamalamamız gerekiyor hali hazırda bulunan konfeksiyon işi jeanler bu akıma uygun değil yaptığım araştırmalara göre Grunge ruhunu yansıtmak için emek harcamamız gerekiyor.

image

image

Bu sezon ekose parçalar heryerdenkarşımıza çıkacak. Ekose pantolonlar, ekose etekler, ekose elbiseler ile Grunge stilini sokakta ofiste heryerde rahatça giyebilir şık olabilirsiniz. Yaz kış ayaklarınızdan çıkartmadığınız hantal botlara bu akımla bu senede devam.

image

image

image

Çiçekli elbise severler çiçeklere bürünün çiçekli elbiselerde bu akımın olmazsa olmaz parçalarından. Tabi hakkını vermek lazım file, dizüstü yada yırtık çoraplarla tamamlamak lazım.

image

 

imageimage

Aksesuar seçimlerimizlede bu sitilin bi parçası olabiliriz bunun için yuvarlak çerçeveli güneş gözlükleri , beyzbol şapkaları, bereler, fedora şapkalar ve deri bileklikler kullanmak yeterli olacaktır.

image

image

image

Bu akım size başlı başına rüküş gelse de sizlerde bu akımın bir parçası olacaksınız. Hadi biraz cesaret dolabınızdaki bütün kıyafetlerinizi birbiriyle uyuşmayacak şekilde kombinleyin…

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir