Modanın Gücüyle Bir Araya Gelen Kadınlar

08 May 2018

Modanisa, #Sisterhood projesinin üçüncüsünü, dünyanın ilk tesettürlü top modeli Halima Aden’in katılımı ile hayata geçirdi.

Modanisa “Bizbize” projesi, her geçen gün sosyal hayatın içinde daha fazla varlık gösteren; inançlarından taviz vermeden hedeflerinin ve hayallerinin peşinde koşan; kıyafetlerini gururla taşırken, hayatı tüm imkanlarıyla kucaklayan tesettür giyinen dünya kadınlarını modanın gücüyle bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Modaya meraklı, ileri görüşlü, zarif giyimli kadınlar, yerel kültürlere ve inançlara saygı duyarken; aynı zamanda öncü roller de üstleniyorlar. Bu genç başarılı kadınlar, özel projelerle tüm dünya kadınlarına ilham kaynağı oluyor.

Dünyanın ilk tesettürlü top modeli Halima Aden, projeyi şu sözlerle değerlendiriyor: “Benim için sisterhood’un anlamı biz kadınların birbirimizin en büyük destekçisi olmamızdır. Biz birbirimizi destekliyor ve güçlenip yükselmesine yardım ediyoruz. Kesinlikle inandığım bir şey var ki Modanisa’nın hedefi de bu…”

Projenin ilk video klibi, muhafazakar moda dünyasının öne çıkan temsilcilerinden Sebina Hussain (İngiltere), Nour Kaiss (Kanada), Sena Sever’in (Türkiye) katkılarıyla İstanbul’da; ikinci klip Haifa Beseisso (BAE), Leena Asad (ABD) ve Samah Safi Bayazid (ABD) ile New York Manhattan’da gerçekleşti. Üçüncü klip ise dünyanın ilk tesettürlü top modeli Halima Aden’in katılımı ile Büyükada’da çekildi. Büyükada’nın güzellikleri içinde Halima Aden (ABD), Soha Mohamed Taha (BAE) ve Samia El-Hassani (Belçika) bu özel video ile Modanisa’nın kadınlara verdiği seçim şansını ve çekim gücünü hikayelendirdi.

Soha Mohamed Taha, bu projede neden yer aldığını şu sözlerle açıkladı: “Uluslararası bir marka olarak Modanisa, her yıl ayrımcılığa karşı sevgiyi esas alan bir kampanya ile dünyanın dört bir tarafından kadınları bir çatı altında topluyor. Destek vermekten başka bir şeyi zaten düşünemezdim!” Samia El Hasani ise sisterhood projesinin önemini şu sözlerle dile getirdi: “Bana göre sisterhood, her zaman ve koşulda desteklenmek demektir. Bu çok gerçek ve çok güzel bir destek; böylesi bir güzelliğin ve ilham verici hareketin içinde olmaktan çok mutluyum…”

Modanisa, kadınların kendi seçimleri ile var olmaları, bu seçimleri yaşarken, önlerine çıkan engelleri aşmaları, fırsatları değerlendirmeleri konusunda onlara destek olmaktan gurur duyuyor.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir