Modanisa Dergi Aralık Sayısı Yine Dopdolu!

12 Ara 2018

 

Modanisa kışa hazır!

Rota sayfalarımızda sizi kışın en güzel yaşandığı yerlerden birine götürmek istiyoruz. Bunun için Doğu Ekspresi’ne biniyoruz ve Ankara-Kırıkkale-Kayseri-Sivas-Erzincan-Erzurum üzerinden 1310 kilometre yol yaparak 24,5 saatte Kars’a ulaşıyoruz. Kars demek, bu mevsimde kar ve masal gibi bir kış demek. Gezinizde size eşlik edecek kombin önerilerimizi çok beğeneceksiniz. Bu öneriler, kış mevsiminin yaşandığı her yer için geçerlidir.

Moda sayfalarımızda “kış retrosu” adını verdiğimiz şık ve zarif kombinler bulacaksınız. Retro, yakın geçmişin akımlarını, modalarını türeten veya taklit eden tarzı tanımlamak için kullanılan bir ifade. Eğer bir retrodan söz ediliyorsa, bu, en az on beş veya yirmi yıl eskiye ait bir tarzın güncellendiği anlamına gelir. İstanbul’da restore edilen Casa Garibaldi’de yapılan çekimlerle karşımıza gelen tasarımlarda en çok dikkatimizi çeken detaylar, farklı desenler, aksesuarlar, geometrik çizgiler ve özel kumaşlar olacak.

Esra Seziş Kiğılı arkadaşımız, doğru manto ve mont seçmenin püf noktalarını yazdı. Mesela kısa boylu ve minyon bir yapınız varsa tam boy ve geniş modellerden uzak durmanız gerekiyor. Mantonuzun uzunluğu en fazla diz hizasında olmalı. Bu püf noktalarının ilginizi çekeceğini umuyoruz.

Aktif bir instagram kullanıcısı; başarılı bir bloger; şık ve zarif bir “gelin” olan Aybüke Nur Demirci ise, evliliğe giden süreçteki en heyecanlı, en keyifli deneyimlerini bizimle paylaştı. Bu samimi söyleşi, mutlu ve ömür boyu sürecek bir birlikteliğe ilk adımlarını atan genç kadınlar için dikkate değer öneriler içeriyor.

Zaman tüneli sayfalarımızda kışın sıcak yüzü tüviti bulacaksınız. Tüvit, kalın dokusu ve kırçıllarıyla daha çok kış aylarına yakıştırılan bir kumaş türü. Adını İskoçya’daki “Tweed” nehrinden alıyor. O nehrin civarında yaşayan koyunların yününden elde edilen iplikle, taraklanarak ve iki renkli olarak üretilen kumaşa tüvit deniyor.

Yine dopdolu bir içerikle size ulaşan dergimizi elinizden bırakamayacağınıza inanıyoruz. Dileğimiz, bu yılın Aralık ayı, sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz en sıcak aylardan birisi olsun.

Sağlıcakla kalın!

 

 

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir