'Modanisa FETÖ Yanlısı' İftirasına Mahkeme Kararı!

12 Ağu 2016

MODANİSA’DAN KAMUOYUNA DUYURU

Gururla belirtmek isteriz ki hakkımızda çıkan asılsız haberlere karşı Türk Mahkemeleri tarafından bu haberlerin tamamına; asılsız, dayanaksız, maksatlı ve iftira niteliğinde olduğu için yayın yasağı getirilmiştir.

 modanisa-aklandi

“T.C hükümetine ve anayasaya karşı silahlı saldırı darbe girişiminde bulunan terör örgütüyle bir şekilde bağlantısının kurulmaya çalışıldığı, bu bağlamda buna ilişkin herhangi bir objektif/somut delil belirtilmediği, anayasal güvence altında bulunan haber alma/verme, düşünce/düşünceyi açıklama, yorum ve eleştiri hürriyetleri kullanılırken bu yorum ve eleştirilerin yazılış biçimi, kişilik haklarını zedeleyecek üslup ve tarzda olmaması gerektiği kuralı ihlal edilerek talep eden tüzel kişinin kişilik hakları “ilgili firmanın terör örgütü ile bağlantılı olduğu belirtilerek” hukuka aykırı şekilde ihlal edecek boyuta ulaştığı, özellikle 15 Temmuz 2016 tarihinde T.C hükümetine ve anayasaya karşı silahlı darbe girişiminde bulunan terör örgütüyle bağlantısının kurulmaya çalışılarak ilgili şirket ve çalışanlarına yönelik yargısız infazlarda bulunma riskinin ortaya çıkabileceği, yine haksız rekabet ortamının yaratılabileceği, keza ilgili talep eden tüzel kişilik hakkında yapılan harici araştırmalarda henüz bu yönde yasal bir kovuşturma bulunmadığı anlaşıldığından mevcut paylaşım ve yorumların talep edenin doğrudan kişilik hakkını doğrudan ihlal edecek nitelikte olduğunun kanaatine varılmakla talebin kabulüne ilişkin aşağıdaki şekilde hüküm kurulmuştur.”

KARAR; Yukarıda açıklanan nedenlerle;
1-Başvuran vekilinin talebinin KABULÜNE
2-5651 sayılı yasanın 9/3 maddesi gereği talepte belirtilen;
Adresteki ERİŞİMİN ENGELLENMESİNE,

 

Konu ile ilgili bize sorulan soruların cevaplarını da aşağıda tekrar bilginize sunarız.

1. FETÖ ile ilginiz var mı?

Şirketimizin ve ortaklarının hiçbir dönemde söz konusu cemaat ile uzaktan veya yakından hiçbir ilişkisi olmamıştır.

2. Hangi kargo firması ile çalışıyorsunuz?

Kurulduğumuzdan bugüne kadar yurtiçi gönderileri için sadece Yurtiçi Kargo firması ile çalışıyoruz. Başka hiçbir firma ile gönderi yapılmamıştır.

3. Neden Zaman gazetesine reklam verdiniz? Neden Zaman’da indirim kuponlarınız çıkıyordu?

Türkiye’nin tüm büyük markalarının yaptığı gibi Modanisa reklamları da profesyonel medya planlama şirketi tarafından planlanmaktadır. Şirketin sunduğu medya planında hemen hemen tüm muhafazakâr yayın kuruluşları yer almıştır. Belirtilen dönemde, Yeni Şafak, Sabah, Aysha vb. birçok gazete ve dergiye reklam verildi. Tüm reklamlarımızda olduğu gibi kuponlar dağıtıp, o mecralardan gelen satışlar ölçüldü. Aşağıda örnekleri bulunmaktadır:

dergi-reklamlar

4. FETÖ ile bir ilginiz yoksa neden markanızın adı sosyal medyadaki listede geçiyor?

Markamızın ulusal ve uluslararası başarısını baltalamaya yönelik girişimlerde bulunan, maksatlı sosyal medya hesapları bulunmaktadır. Çeşitli dönemlerde bizlere başka iftiralar attıkları gibi, bu dönemde de bizim logomuzu bu listeye ekleyerek yaymışlardır.

 

 

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir