Modanisa İle Geceleri Rahat Uyuyun

17 Oca 2018

 

 

Günün ilk ışıklarıyla hayat koşturmacası başlıyor. Kimisi okula kimisi işe gitmek için kalkıyor yataktan. Aceleyle yapılan kahvaltının ardından herkes yola koyuluyor. Varılan okulda öğrenciler ders ve sınavlarla boğuşuyor. İştekiler ise toplantı ve sunumlarla uğraşıyor. Zaman akıp giderken hava kararıyor ve dönüş yoluna geçiliyor.

Gün sonunda hem zihin hem beden yorgunluğu insanın üstüne çöküyor. Akşam yemeğinin ardından kıpırdayacak hali kalmayanlar bir an önce yatağa gidip dinlenmek istiyor. Çünkü ertesi gün tekrar aynı maraton yaşanacak.

Peki herkes yastığa başını koyar koymaz uyuyor mu? Yoksa sağa sola dönüp bir türlü rüyalara dalamıyor mu? Maalesef çoğu kişi uykuya geçmekte hayli zorlanıyor. Buna sebep olan birçok faktör söz konusu. Beslenme alışkanlıkları, yatak ve yastık seçimi, odanın ısı ve ışığı ve pijama tercihi.

Günlük kıyafetlerimiz nasıl hayattaki rol ve statülerimize katkıda bulunuyorsa pijamalarda sağlıklı bir beden ve zihine sahip olmamızı sağlıyor. Bu yüzden dış giysimiz kadar yatak kıyafetlerimiz de önem arz ediyor.

modanisa-ev-giyim

Birçok markaya ev sahipliği yapan Modanisa bu konuda bize yardımcı olmak için yüzlerce ürün sunuyor. Pamuklu, saten, ipek… Yazlık, kışlık, mevsimlik… Nasıl isterseniz isteyin burada bulmak mümkün.

modanisa-ev-giyim

Uykudaki hareketlerimizden pijama altı çoğu zaman yukarı doğru kayar. Bu yüzden hem üşür hem rahatsız oluruz. Fakat bacakları saran taytlı pijama takımlarıyla bu dert ortadan kalkıyor.

modanisa-ev-giyim

Sıcak insanı mayıştırdığı için daha çabuk uyumamıza neden oluyor. Bunu gözardı etmeyen firmalar 3’lü takımlarla kadınların takdirini kazanmanın peşinde. Hırkalı veya yelekli pijamalar ekstra puan alacak gibi gözüküyor.

Pijamalar psikolojik olarak insanı uykuya hazırlıyormuş. Şu an siz de benim gibi esniyor musunuz? Muhtemelen evet! Yatağı daha fazla bekletmeyelim. Hepimize tatlı rüyalar…

 

 

 

 

 

[wa-wps]
Paylaş

Çağ Üniversitesi Uluslararası Finans bölümü mezunu Nuray Ünver, çeşitli sertifika programlarına katılarak onur ve yüksek onu belgeleri aldı. Modayla ilgili eğitim programlarına katılmaya devam ederken, kendi blogunu yönetiyor ve tesetturgiyim.com'da yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir