Modanisa ile Studio Vogue'de Tesettür Modası Rüzgarı Esti

26 Ağu 2014

dunyanin-ilk-online-tesettur-defilesi-modanisa-ile-turkiyede

Tesettür modasının kalbi Modanisa ile İstanbul’da attı..Tesettür giyimin özel tasarımları, Studio Vogue’da yapılan bir defile ile tanıtıldı. Defile online olarak 2 milyarı aşkın nüfusa sahip 50 ülkede izlendi…

Ülkemizde Mayıs 2011 tarihinde kurulan ve tesettür giyime uygun seçenekler sunan Türkiye’de muhafazakar modern kesimin ilk alışveriş sitesi Modanisa, sektöründe yeni etkinliklere imza atmaya devam ediyor. Bu yıl 3’ncü kuruluş yılını kutlayan Modanisa.com, bu kısa süre içerisinde dünyada tesettür modasında söz sahibi olacak bir konuma ulaştı. Nitekim; Modanisa’nın 28 Mayıs’ta İstanbul’da düzenlediği Tesettür Defilesi Malezya’dan ABD’ye, Mısır’dan İngiltere’ye, Kanada’dan Tunus’a kadar 50 ülkede online olarak izlendi…

MÜSLÜMAN ÜLKELERDE DE MODA İKONLARI OLACAK

Modanisa.com Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe; dünyada en büyük tesettür moda platformu olma yolunda ilerliyoruz…Bir kaç yıl sonra Müslüman ülkelerde de ikonlar olacak. Giyim tarzları yakınlaşacak” diye ifade etti. Ayrıca defile öncesi bilgi veren Türe; dünyada ilk online tesettür defilesinin ülkemizde ve bir Türk şirketi tarafından gerçekleştirildiğine dikkat çekerek, “Hem 3. yılımızı ses getirecek bir etkinlik ile kutlamayı hem de tesettür modasında Modanisa markasının ve ülkemizin ulaştığı gücü tüm dünyaya göstermek istedik” dedi.

modanisa-defile-fotograflari-3 (1) modanisa-defile-fotograflari-2 (1)

TESETTÜR MODASINA YÖN VEREN MARKA

Modanisa.com’un modanın yenilikçi ve öncü rolünü benimseyen bir marka olduğunu belirten Kerim Türe, şöyle devam etti: “3 yıl önce, dünya tesettür modasına yön veren bir marka olmak hedefiyle yola çıktık ve emin adımlarla dünyada en büyük tesettür moda platformu olma yolunda ilerliyoruz. Bu amaçla, muhafazakar giyimin de modası olduğunu düzenlediğimiz yeni-farklı etkinliklerle duyurmaya devam edeceğiz.”

Müslüman ülkelerde farklı giyim tarzlarının hakim olduğuna da vurgu yapan Kerim Türe, “Her ülkede etnik giyim hakim. Batı dünyasında olduğu gibi ortak bir ikon yok. Ancak birkaç yıl sonra, Müslüman dünyasında da tarzların yakınlaşacağına ve moda ikonlarının çıkabileceğine inanıyoruz” dedi.

modanisa-defile-fotograflari (1) modanisa-defile

ÜNLÜ TESETTÜR GİYİM TASARIMCILARI KATILDI

Pınar Şems, Mustafa Dikmen, Pınar Akşam, Ayşen Özen, Zeynep Bilyay, Minel Aşk, Esra Betül gibi yurtiçi ve yurtdışından tanınmış tasarımcıların defileye özel tasarımları, yerli ve yabancı mankenler tarafından tanıtıldı.

modanisa-defile-fotograflari-5 (1) modanisa-defile-fotograflari-4

MODANİSA’DA 3 YILDA DEV BÜYÜME

Tesettür giyime seçenekler sunan Modanisa da, 300’ün üzerinde markanın, 20’nin üzerinde tasarımcının ürünü tüketiciler ile buluşuyor. Yurtiçi ve yurtdışıdan günde yaklaşık 150 bin kişi tarafından ziyaret edilen Site’nin aylık ziyaretçi sayısı 4 milyon kişiyi bulunuyor. Yılda ortalama 1 milyon adet ürün satan firma satışlarının yüzde 35’ini yurtdışına gerçekleştiriyor.

modanisa-yonetim-kurulu-baskani-kerim-ture (1)

www.modanisa.com Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe

modanisa-defile-fotograflari-6 (1)

Tesettür giyim sektöründen birçok ünlü tasarımcı, moda-stil danışmanları ve blogger’ın yanısıra şanslı modanisa.com müşterileri de defileyi yakından izlediler.

modanisa-defile-fotograflari-7

 

 

 

Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir