İSTANBUL, DÜNYA MODEST GİYİM TASARIMCILARINI AĞIRLADI

22 Nis 2019

Türkiye’nin ilk uluslararası e-ticaret platformu Modanisa.com’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen İstanbul Modest Fashion Week, 20-21 Nisan 2019 tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleştirildi.

Modest giyimin önde gelen markaları ile dünyaca ünlü 20’den fazla tasarımcının bir araya geldiği etkinlik, görkemli sunumlarla haftaya damgasını vurdu.

İstanbul cemiyet, iş ve sanat dünyasından birçok seçkin konuğun katıldığı etkinliğin ikinci gününde, İngiliz modest markası Till We Cover’ın tasarımcısı Ruby Aslam, Endonezyalı tasarımcı Dian Pelangi, Modanisa’nın ilk gelinlik koleksiyonu M Wedding ve modest kadın giyim markası Mizalle büyük alkış aldı.

Dian Pelangi
M-Wedding

İlk olarak 2016 yılında İstanbul’da düzenlenen sektörün öncü etkinliği İstanbul Modest Fashion Week, Londra (2017), Dubai (2017) ve Jakarta’nın (2018) ardından 20-21 Nisan da Zorlu Performans Sanatları Merkezinde 2 gün boyunca modest modasının seçkin isimlerini ağırladı.

Demet Şener

Etkinlik, modest giyimin önde gelen markaları ile dünyaca ünlü 20’den fazla tasarımcının heyecan verici buluşmasına ev sahipliği yaptı. En son modest giyim trendlerinin ve 2019 Ramazan koleksiyonlarının sergilendiği İstanbul Modest Fashion Week’te Türk tasarımcılar Nihan Peker, Halil Gül, Mizalle ve Minel Aşk, İngiltere’den Ruby Aslam, Endonezya’dan Dian Pelangi ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden Rabia Zargarpur öne çıkan tasarımcılar oldu.

Özge Ulusoy
Mizalle

İki gün boyunca yaklaşık yedi bin kişinin izlediği etkinliğin son gününde, şehir hayatını modest stile uyarlayan ünlü İngiliz tasarımcı Till We Cover markasının tasarımcısı Ruby Aslam, tasarımlarını 2017 Londra Modest Fashion Week’ten sonra İstanbul’da da görücüye çıkardı.

Till We Cover
Till We Cover
Till We Cover

Aynı zamanda dünyaca ünlü bir sosyal medya fenomeni olan Endonezyalı Dian Pelangi, dokuma ve kravat boya kumaşları ile batiğin ağırlıkta olduğu koleksiyonu ile izleyicilerinin karşısına çıktı.

Etkinliğin en fazla alkış alan koleksiyonlarından biri ise, tasarımcı Halil Gül’ün Modanisa için tasarladığı gelinlik koleksiyonu M Wedding serisi oldu. İnci ve pırıltılı taşlarla süslenen gelinlikler, kadınların zarifliğini ve saf güzelliğini ortaya çıkarıyor.

İstanbul Modest Fashion Week’in kapanışı ise kısa zamanda kadınların beğenisini kazanan Mizalle markası ile yapıldı. Ölçülü giyimde modern çizgilerin ve şıklığın temsilcisi olmak üzere yola çıkan Mizalle markası, ilham verici tasarımları ile modaseverlerin beğenisine sunuldu.

Gizem Hatipoğlu
Aslı Hünel ve Eşi
Demet Şener ve Cenk Küpeli

Gizem Hatipoğlu, Aslı Hünel davetliler arasındaydı. Demet Şener ve Özge Ulusoy’da İstanbul Modest Fashion Week’te podyumda boy gösterdi.

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir