Modanisa Rabia Z. Tesettür Koleksiyon Lansmanı

16 Haz 2015

Modanisa, dünyaca ünlü modacı Rabia Z. ile tesettür giyim sektörünün önde gelen isimleri ve bloggerlarını Modanisa mağazada gerçekleştirdiği lansman ile bir araya getirdi. Basının yoğun ilgi gösterdiği lansman oldukça renkli geçti. Modanisa & Rabia Z. işbirliğinin ayrıntıları için buraya tıklayınız!

Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe ve Rabia Z, basının ve konukların sorularını yanıtladılar. Ayrıca Rabia Z. Modanisa için özel olarak hazırladığı kapsül koleksiyonu hakkında bilgi vererek, kendi şal tasarımının bağlama şeklini de mankenler üzerinde uygulayarak konuklara tanıttı.

Lansmana tesettür giyim tasarımcılarının ve bloggerların ilgisi yoğundu. Lansman sonrasında restaurantta yemek organizasyonuna katılan konuklar, burada Rabia Z.‘ye kendilerini tanıtma ve Rabia Z.’nin tecrübelerini dinleme fırsatı buldular.

Modanisa‘nın Rabia Z. ile yaptığı röportajı çok yakında sizlerle paylaşacağız.

modanisa-rabia-z

Rabia Z. Kimdir?

Dubai’li tasarımcı Rabia Z., ilk gençlik yıllarını Amerika’da geçirdiği sırada, tesettür giyim kategorisinde kendi ihtiyaçlarını karşılayan hiç bir marka olmadığını düşünerek kendi kıyafetlerini tasarlayarak başladığı yolculuğuna, Londra ve New York Moda haftalarında tesettür defilesi yapan ilk tasarımcı olarak devam etti.

Bu kategorinin öncüsü olan tasarımcı, her zaman “rahat şıklık” ve nefes alan kumaşlarla, konfordan vazgeçmeden şık olunabileceğini ve tesettür giyinerek de tarz sahibi olunabileceğini savundu.

New York Times‘dan, Huffingtonpost ve Time‘a, sadece konusunda uzman seçilen kişilerin davet edildiği TedX konferansına kadar pek çok prestijli medya kuruluşu ve organizasyona konuşmacı olarak katıldı. Şu anda da kendi tasarım anlayışını yansıttığı Rabia Z. markasının kreatif direktörlüğünü devam ettiriyor.

modanisa-rabia-zmodanisa-rabia-zmodanisa-rabia-zmodanisa-rabia-zmodanisa-rabia-zmodanisa-rabia-zmodanisa-rabia-zmodanisa-rabia-zmodanisa-rabia-zmodanisa-rabia-zrabia-z-modanisamodanisa-rabia-zmodanisa-rabia-zmodanisa-rabia-zmodanisa-rabia-zmodanisa-rabia-zmodanisa-rabia-zmodanisa-rabia-z

Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir