Modanisa’dan Afrika’ya İki Su Kuyusu

08 Şub 2018

 

Dünyanın suya hasret iki coğrafyasında, Burundi ve Mali’de, Modanisa’nın katkılarıyla iki su kuyusu açıldı. Yüzlerce Afrikalı köylü, bu kuyular sayesinde suya kavuştu.

Modanisa.com müşterileri, geçtiğimiz Ramazan ayında yürek yakıcı şu gerçeğin bir nebze değişmesi için harekete geçtiler: Dünyada her gün 4 bin 900 çocuk kirli sulardan ve sağlıksız koşullardan kaynaklanan hastalıklar nedeniyle ölüyor. Bu ölümlerin önemli bir kısmı Afrika’da yaşanıyor.

Afrika ülkelerindemodanisadan-afrikaya-iki-su-kuyusu su kuyusu projelerinin açılma süresi 3 ay ile 6 ay arasında değişiyor. Projeler, başlandığı ve devam ettiği süre içerisinde İHH ekipleri tarafından düzenli olarak takip ediliyor. Modanisa.com müşterilerinin alışveriş yaparak destekledikleri kampanya sonunda İHH’ya aktarılan bağışlarla, Burundi ve Mali’de su kuyuları açıldı. Kuyulardan biri, Burundi’nin Samuye köyünde: Köyde 3 bin 500 kişi yaşıyor. Diğeri ise, Mali’nin Sarabamba köyünde: Bu köydeki nüfus ise 300 kişi kadar.

Burundi ve Mali halkı Modanisa.com’dan alışveriş ederek bu hayır işine katkıda bulunanlara İHH aracılığıyla teşekkürlerini iletiyor.

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir