Modanisa'dan Kış Makyaj Çantanızın Vazgeçilmezleri

24 Kas 2016

 

Modanisa bir süredir kozmetik ürünlerini de bünyesinde barındırıyor. Kozmetik kategorisinde hem renkli makyaj ürünleri hem de saç ve cilt bakım ürünleri yer alıyor. Birbirinden kaliteli ürün ve markaların yer aldığı kategoride kendinizi kaybedeceğinizden eminim. Hepsi kendi alanında birbirinden başarılı markaları ben de ilk gördüğümde oldukça heyecanlandığımı söyleyebilirim. Durum böyle olunca benim gibi bir kozmetik severin içlerinden favorilerini seçmesi de zor olmadı. Size sadece bu haberi vermekle yetinmek istemedim. Bu yüzden de makyaj sever her kadının kış aylarında severek kullanacağını düşündüğüm ürünleri bir araya getirerek hayali bir makyaj çantası hazırladım. Baştan söylemeliyim ki birisi hariç ürünlerin hepsi denediğim ürünler.

238390-1-759x1024
İlk paylaşacağım ürün tabii ki bir dudak balmı. Söz konusu kış ayları olduğu zaman iyi bir dudak balmının yerini ne tutabilir ki? Dermo kozmetik markası olan Sebamed’in neredeyse tüm ürünlerini gözüm kapalı güvenerek alıyorum. Bu dudak balmı da en sevdiğim nemlendirici ürünlerden birisi. Günlük nemlendirici olarak kullanabileceğiniz en iyi balmlardan birisi.

 236817-1

İkinci ürünümüz -cilt bakımı- kategorisinden. Neutrogena’nın bu el kreminin oldukça garip bir yapısı var. Şeffaf ve katı bir vazeline benziyor. Ve cilt tarafından hemen emiliyor. Az ürün uzun süreli yettiği için fiyatının hakkını fazlası ile veriyor.

fondoten-nude-mag-cushion-nu-01-porcelai-standart-loreal-246308-2

Kore kozmetiğinin hızlı ve sağlam yükselişi ile büyük küçük tüm makyaj firmaları rotasını az da olsa o yöne çevirdi. Her ne kadar Lancomé ilk olarak kendilerinin ürettiğini iddia etse de Cushion fondötenler yıllardır Kore kozmetik pazarının daimi üyelerinden birisiydi. Peşpeşe Cushion fondöten çıkaran markaların en uygun fiyatlı ve ulaşılabilir alternatifi ise Loreal oldu. Sünger aplikatör ile kompakt bir tasarıma sahip olan fondöten tam çantaya atıp çıkmalık.

234660-1

Sanırım son yılların en büyük makyaj trendlerinden birisi mat rujlar oldu. Dudakta en rahat kullanıma sahip mat likit rujlardan birisi de Note Cosmetics’e ait. Tamamen kadife matlığında olmasalar da rahat kullanımları ve dudağı kurutmayan yapılarından dolayı kışın ilk tercihlerimiz arasındalar.

 234366-1

Meryem Uzerli’nin makyaj markasına ilk başta büyük bir şüphe ile yaklaştığımı itiraf ediyorum. Ancak ürünleri incelediğim zaman gerçekten haksızlık ettiğimi anladım. Özellikle farları yağ gibi kayıyor desem yeridir…

24-ore-absolute-volumemaskara-suya-dayanikli-deborah-238230-1

Son olarak ülkemizde hak ettiği değeri bulamayan markalardan birisi olduğuna inandığım Deborah markasına ait bir ürün var. Özellikle kış aylarında soğuktan dolayı gözlerim yaşarabiliyor. Bu yüzden de genelde suya dayanıklı maskaraları tercih ediyorum. Ürünler arasında denemediğim tek seçenek buydu. Ancak fırçasının tam benim sevdiğim gibi büyük ve dolgun olmasından dolayı yer vermek istedim.

Benim sizin için seçtiklerim bu şekilde, peki sizin kışın en sık elinizin gittiği ürünler hangileri? Seçim yapmak için tıklayınız.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir