Modası Geçmeyen Bir Desen: Ekose

23 Mar 2016

Birbirine dikey değişik renklerde çizgilerle irili ufaklı kareler oluşturacak biçimde dokunmuş kumaş deseni olan ekose moda dünyasının daimi üyelerinden. 18.yy’da İskoç klanlarının giydiği eteklerle tanınırken 70’li ve 80’li yıllarda punk akımının etkisiyle popüler hale gelir. 90’larda ise Vivienne Westwood tasarımları sayesinde moda dünyasında büyük yankı uyandırır.

İskoçlar ekoseyi savaş ruhunu temsil eden üniformalarında kullandığına göre siz de iş yemeğine giderken giyeceğiniz takımda tercih edebilirsiniz.

Ekose takim

Genellikle kırmızı ve lacivert olarak görülse de her rengini bulmak mümkün. Ben punk stilini seviyorum diyenlerdenseniz siyah renk ekose parçalar edinebilirsiniz. Fakat asi elbiseyi kalpli bir çanta ile yumuşatmayı unutmayın!

Ekose elbise

Kıyafetlerde rahatlık sizin için vazgeçilmezse oduncu gömleklerine bir göz atın. Grunge stilinin simgesi ekoseleri her yerde kullanabilirsiniz.

Ekose gomlek

Ekose,  özellikle liselerde giyilen pileli eteklerden dolayı kolej stiline de hitap ediyor. Preppy olarak da bilinen giyim tarzı sokak stili için tercih edilebilir. Kot gömlek ve kahverengi bootie kombininiz için güzel bir seçim olacaktır.

Ekose etek

Haftasonlarının rahatlığı yüzünden tarzınızdan ödün vermek istemiyorsanız ekose ayakkabılarla farkınızı hissettirebilirsiniz.

Ekose ayakkabi

Ekosenin karmaşık yapısından dolayı kullanımı zor olsa da çantanızla tamamlayacağınız minimal kıyafetler şıklığınızı kolaylaştıracaktır.

Ekose canta

Tesettür giyim ekose modelleri için tıklayınız.

[wa-wps]
Paylaş

Çağ Üniversitesi Uluslararası Finans bölümü mezunu Nuray Ünver, çeşitli sertifika programlarına katılarak onur ve yüksek onu belgeleri aldı. Modayla ilgili eğitim programlarına katılmaya devam ederken, kendi blogunu yönetiyor ve tesetturgiyim.com'da yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir