Modayı Sanatla Buluşturan Trend; Avant-Pop

06 Tem 2015

Gün geçmiyor ki moda dünyasında çıkan yeni bir trend ortalığı kasıp kavurmasın. Milenyum çağının gereği hayatlarımıza ışık hızıyla giren taptaze moda akımları ile sokağa her çıkışımızda yeni bir trendle karşılaşabiliyoruz. Tabi hep yeni trendler olsa belki takip etmemiz kolaylaşır. Eski moda ne varsa tazelenip karşımıza çıkıyor. Öyle tek sezon kalıp da gitmiyor üstelik. Her koleksiyonda dönüşüm geçirip dolabınıza tekrar girmenin yolunu buluyor.avant-pop-fashion-trend-spring-2015

Bu günlerde de öyle bir trend var ki, hem ruhunuzu hem bedeninizi ele geçirme çabasında. Ruh ve beden derken sanat ve moda ilişkisinden bahsediyoruz, yanlış anlaşılmasın:) Evet hem moda olan hem de yüksek dozda sanat içeren tasarımlar Avant-Pop akımıyla podyumları sallamakta. Amaç giyinmek neticede ama biraz da zevkimize dem vuran tasarımlar olunca insan daha bir motive oluyor.

Untitled-1

 

Avant, Moda akımı olmaktan ziyade felsefi bir hareket olan avangard (ingilizcesi avantgard); toplum hayatının sanat ile dönüşüm geçirebileceğini savunan bir düşünce. Pop ise hepimizin bildiği güncel kültür. Avant-pop ise ,yazılı ve görsel sanat eserlerinin kitle iletişim araçlarıyla sosyalleşmesi diyebiliriz. Adeta bir ressamın tablosunu andıran çılgın renk paletine sahip kumaşlarla bütünleşen giyilebilir tasarımlar, hayal ettiğiniz gibi uçuk parçalar yerine gayet hoş günlük parçalara dönüşebiliyor.

Peki biz bu akıma nasıl ayak uydurabiliriz derseniz; geleneksel batik sanatını ipek eşarplara yansıtan “Ebruly” markasının nadide eserleriyle bir tanışın derim. Tabi Rabia Z.‘nin Modanisa.com‘a özel ipek twill eşarplarını da unutmamak gerek. Sanat dolu bir yaz sezonu bizi bekliyor.

Ebruly-Esarp-Modelleri saten-ipek-esarp--karisik-renkli--ebruly-131765-3 twill-ipek-esarp--karisik-renkli--ebruly-131767-131767-1Ebruly-Esarp-Modelleri

painted-expression-ipek-esarp--rabia-z-136322-136322-9palm-spring-ipek-esarp--rabia-z-136306-136306-9

 

 

Paylaş

Yazım hayatına kişisel bloğuyla başlayan yazar, Modanisa.com'da içerik editörü olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir