Modest Fashion’ın Kalbi 20 – 21 Nisan’da İstanbul’da Atacak

06 Mar 2019

Modest Fashion Week, ‘eve’ dönüyor: Modanisa.com sponsporluğunda gerçekleştirilen Modest Fashion Week, iki yıl sonra yeniden İstanbul’da…

Tüm dünyadan modest fashion sektörünün önde gelen isimleri Modanisa.com’un öncülüğünde “Istanbul Modest Fashion Week (IMFW)” kapsamında, 20-21 Nisan tarihlerinde Zorlu PSM’de bir araya gelecek.

Dünyaca ünlü modaevleri dahil moda sektörünün çok yakından takip ettiği ‘modest fashion’daki en son global trendler ve yenilikler, 20 – 21 Nisan 2019’da İstanbul’da podyuma çıkıyor. İlk olarak 2016 yılında İstanbul’da düzenlenen sektörün öncü etkinliği Modest Fashion Week,davetlilerini  Londra (2017), Dubai (2017) ve Jakarta’nın (2018) ardından yeniden evinde ağırlayacak. Modanisa.com’un sponsorluğunda düzenlenecek İstanbul Modest Fashion Week süresince modest fashion sektörünün kalbi İstanbul’da atacak.

Türkiye’nin ilk uluslararası e-ticaret ve modest giyim platformu Modanisa.com, İstanbul’u bu sektörün merkezi haline getirmeyi amaçlıyor. Modest fashion sektöründeki en önemli tasarımcılar, markalar, influencerlar ve tüketicileri bir araya getirerek küresel bir platform oluşturan İstanbul Modest Fashion Week’te ayrıca sektörün en yeni trendleri görücüye çıkacak. Bu alanda isim yapmış tasarımcıların yanı sıra, sektörde yerini almak isteyen modacılar, markalar ile modest giyim tarzını benimsemiş moda takipçileri; Modanisa.com öncülüğünde dünya standartlarında bir organizasyonda buluşacak ve sektördeki son gelişmeleri gözlemleyecek, konuşacak.

Üç yılın ardından ‘eve‘ dönen Modest Fashion Week’te, iki gün boyunca önde gelen Türk ve uluslararası modest fashion tasarımcılarının eserlerinin sergileneceği defileler, talk-showlar ve çeşitli organizasyonlar gerçekleştirilecek. Halima Aden’in Modanisa’ya özel tasarladığı türban koleksiyonu, Nihan Peker’in ilk modest koleksiyonu ve ilk online modest gelinlik koleksiyonu M Wedding, Modanisa İstanbul Modest Fashion Week’te bu sene en dikkat çeken etkinlikler arasında yer alıyor.

Modanisa Fashion Week Hakkında

Modest Fashion Week konsepti, dünyada ilk defa Türkiye’nin ilk uluslararası e-ticaret markası Modanisa ve danışmanları Think Fashion tarafından oluşturuldu. Modest moda konusunda dünyanın en büyük online portalı olan Modanisa; markalar, modest moda tutkunları ve trend öncülerinin bir araya geldiği ve en yeni trendlerin sergileneceği bir platform oluşturmak istedi. İlk Modest Fashion Week, 2016 yılının Mayıs ayında İstanbul’da gerçekleştirildi ve büyük beğeni topladı. Ardından da Londra, Dubai ve Jakarta gibi diğer büyük modest moda merkezlerinde tekrarlandı.

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir