Muhafazakar 10 ZARA Kombini

27 Şub 2016

Alışverişin zahmetinin, alışveriş zevkini geçtiği anlar hiç kuşkusuz aradığınızı bulamadığınız anda yaşanır. Bu yüzden bu yazı  büyük bir avantaj. Neler alabileceğiniz, yeni sezonda veya indirim sezonunda olduğumuz şu sıralarda nelerden faydalanabileceğiniz hakkında size yardımcı olmak için bu ay ZARA’nın koleksiyonunu mercek altına aldım.

Hazır giyimin avantajlarını; kolay ulaşılabilir olması, denenebilmesi ve böylece satın alırken emin olabilmek, marka kalitesi hakkındaki beklentinizin doğru olduğunu bilmek ve çoğu zaman hazır giyim sanayisinin en büyük avantajı olan fiyat uygunluğu olarak belirleyebiliriz.. Bunun üzerine indirimler, reklamlar ve kalabalık bir mağazanın sizi kendine çekme potansiyeli de eklenince, alışveriş kaçınılmaz oluyor.

ZARA‘nın birbirinden güzel parçalarını, tesettürlü kadınların tercih edebilmesi kimi zaman imkansız, kimi zamansa zahmetli oluyor. Alışveriş yaparken, avmlerde gezinirken ZARA vitrinlerine bakıp, sadece yorum yapmak birçok muhafazakar kadının yaşadığı bir şey. Yine de o mağazaya girilir, uygun kapalılıkta kıyafet aranır, sonra içinden zevkinize hitap edebilecek parça ayrılır ve çoğu zamansa bu parçaların sayısı, tüm mağazadaki ürünlerin %10’unu oluşturur.

ZARA,  çoğunlukla minimal olan ancak unisex akımına öncülük eden ürünlerinin arasında, feminen, iddialı ve yenilikçi parçalara da sahip bir marka. Bu skalada ortak kriterimiz elbette muhafazakar giyinen bayanlara uygun parçaları seçmek. İşte sizler için seçtiğimiz 10 görünüm!

tesettürgiyim zara 7

tesettürgiyim zara 2

tesettürgiyim zara 3

tesettürgiyim zara 5

Ufak dokunuşlarla feminenlik katılmış olan kombinlerin yanı sıra, basic parçalar  minimalliği ön planda tutmaya devam ediyor. Belirgin formlarla ve siyah ile beyazın zıt uyumuyla hareket kazandırılmış olan bu parçalar, ‘wear to work’, yani işe giderken giyilmesini öneren kolleksiyonun içerisinde yer alıyor.

tesettürgiyim zara 8

tesettürgiyim zara 9

tesettürgiyim zara 10

Bu tunik-pantolon takımı, dokulu ve kalın kumaşların net duruşundan faydalanılarak, basic bir takımın ne kadar güzel görünebildiğinin ispatı niteliğini taşıyor.

tesettürgiyim zara 4

Panço mu, ceket mi yoksa pelerin mi adını koyduğum bu görünüm, feminen mi yoksa maskülen mi sorularını da eş zamanlı sorduruyor. Her halukarda sade, şık ve net duruşlu olması, ‘formal’ denilen klasik iş kadını moduna uygun olmasını sağlıyor.

tesettürgiyim zara 1

İşte; rahatlık, sportif şıklık ve genç stilin her birini üzerinde barındıran son görünüm…

tesettürgiyim zara 6

Sizin tercihiniz hangisi?

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir